Уночі вандали розбили меморіальні дошки і спалили волонтерську автівку

Акти вандалізму проти військових. В ніч з 29 на 30 листопада у Полтаві невідомі розбили інтерактивну дошку на Алеї захисників України, що у сквері ім.Котляревського, меморіальну дошку Сергію Лимарю та спалили волонтерський фургон. Поліція зафіксувала всі факти, триває розслідування. На місці подій була Анна Ружін.

Уламки скла на асфальті та понівечена інтерактивна дошка. У парку починають збиратися атовці. Кажуть, сліди від пошкоджень схожі на кулі від пострілів. Спільно нарахували 6 отворів. Камер біля пам'ятника немає.  

Зоя Воронянська, волонтерка

- Ми занепокоєні, розгнівані та стурбовані тим, що відбувається зараз в Полтаві. Потрібно ставити наряди поліції та якось слідкувати. Щоб такі прикрі випадки не траплялися в нашому спокійному місті.

У парку імені Котляревського цей пам'ятний знак встановили, щоб вшанувати загиблих учасників АТО. Ідея його створення належить матерям загиблих. 

На інтерактивній дошці була інформація про загиблих: фото, роки життя, обставини смерті та нагороди, які мають герої. Задум був зробити пам'ятник «живим». А обабіч алеї висадили символічні дуби, які виростила мама одного із загиблих в зоні АТО. Відкрили пам'ятник у березні 2018 року. 

До дошки приїхали працівники КП «Міськсвітло» та демонтували її. Вона поки що буде зберігатися у них на підприємстві. 

Оксана Деркач, ініціаторка створення дошки 

- Дуже боляче, що так сталося. Дуже багато зусиль вкладено, щоб він з'явився. Ініціатива йшла від мама. Треба було зрозуміти їх біль, відчай. Те, що сталося, то це не вміщається в голову. Я вважаю, що це просто суспільство повинно бути добрішим, щоб такого не було.

Крім цього, вночі спалили волонтерську автівку. Припаркована вона була на вулиці Сінній, поблизу заправки.

Від автівки вже мало що залишилося. На місце приїхали поліціянти, вони зафіксували факт підпалу. Сам власник авто розповідає: нічого не бачив, адже спав. Трапилося це вночі, помітив уже вранці.

Ігор Убий-Вовк, власник автівки

- За власні кошти вона придбана, приганяли з Польші, тоді Міністерство оборони поставило її на свій облік. У нас номери волонтерські. І ми з 15 року їздили в зону АТО. І те, що відбулося цього разу, – це також війна. Можливо, це якесь залякування волентерам чи навіть не знаю. Але хай не думають, що ми злякалися. Волонтери – це не ті, хто злякаються.

У поліції інформацію підтверджують. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Відкрито кримінальне провадження. Сьогодні пошкоджена дошка, пошкоджено в парку монітор, підпалено транспортний засіб. Це було все в різних місцях. Практично десь приблизно в нічний час, у другій половині ночі.

Самі ж атовці пов'язують усі ці три події. І мовчати не збираються, будуть писати скарги і змушувати правоохоронні органи розібратися і знайти виннних.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію