1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Цю хворобу викликає вірус ВІЛ. За словами лікарів, важливо вчасно виявити ВІЛ, щоб пацієнт пройшов спеціальну терапію та повноцінно жив. За словами директорки обласного Центру профілактики ВІЛ та СНІД Світлани Нестеренко, вірус ВІЛ не передається через укуси комах, рукостискання чи повітряно-крапленим шляхом. Про профілактику цієї інфекції – далі у сюжеті Ольги Гриненко.

42-річний полтавець Петро просить не показувати його обличчя та не називати прізвище. Місяць тому чоловік дізнався, що має вірус ВІЛ. 

Петро, ВІЛ-позитивний

- Мене шокував цей аналіз – сказали, що я ВІЛ-позитивний. Звісно, мене це пригнічує. Але мені сказали, що це не так страшно. Я звернувся до центру на Госпітальному. Мені розповіли про терапію. Сказали, що це не смертельно.

Тетяна Коваль, завідувачка кафедри інфекційних хвороб УМСА 

- ВІЛ-інфекція – це інфекція хронічна. Й тривалий час перебігає без симптомів. Тобто, ми не бачимо симптомів у пацієнтів протягом кількох років. Однак, на що потрібно звернути увагу, – це тривала лихоманка, кашель, який триває більше місяця, й збільшення лімфатичних вузлів.

Директорка обласного центру профілактики ВІЛ Світлана Нестеренко каже: середній вік ВІЛ-інфікованих – від 15-ти до 40-ка років. Медик пояснює, як передається ця інфекція. 

Світлана Нестеренко, в.о. директора КП «Обласний Центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД»

- Це статевий шлях передачі, який зараз найбільш актуальний й становить майже 72%. Також це шлях передачі від матері до дитини. Та шлях передачі через компоненти крові. Тобто, при трансплантації, при переливанні крові.

Тетяна Коваль, завідувачка кафедри інфекційних хвороб УМСА 

- Уразливими щодо ВІЛ-інфекції є практично всі громадяни нашої країни. В першу чергу ті люди, які мають багато статевих партнерів й які не користуються засобами захисту під час статевих контактів. Тому, якщо говорити про профілактику, тут можна сказати одне – потрібно свідомо ставитися до свого статевого життя.

Це кабінет довіри Центру сімейної медицини у Полтаві. Тут можна здати кров на вірус ВІЛ. Також протестуватися можна у сімейного лікаря, сімейних амбулаторіях, центральних районних лікарнях та обласному центрі профілактики ВІЛ та СНІД, розповіла інфекціоніст Тетяна Коваль. 

Тетяна Коваль, завідувачка кафедри інфекційних хвороб УМСА 

- Ми не можемо говорити, що ВІЛ-інфекція – це смертельна хвороба. На даний момент є терапія, й ця терапія також працює як профілактика. Тобто, людина, яка постійно приймає антиретровірусну терапію, вона є абсолютна безпечна для всіх інших людей.

Світлана Нестеренко, в.о. директора КП «Обласний Центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД»

- Антиретровірусна терапія долає той бар’єр, коли інфекція може передаватися до іншої людини. Антиретровірусна терапія – безкоштовна.

Світлана Нестеренко розповіла: у минулому році на Полтавщині було 499 позитивних тестів на ВІЛ-інфекцію. У 2017-му – на шість випадків більше. 

Світлана Нестеренко, в.о. директора КП «Обласний Центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД»

- В середньому за попередні роки у нас від 400 до 500 коливається ця середня цифра.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію