У Полтаві – спалах чуми собак

Це гостре вірусне захворювання, заразне та небезпечне. Ветеринари назвали основні симптоми, потімивши які у домашнього улюбленця, слід негайно звернутись до клініки.

Якщо ви помітили у вашого собаки млявість у поведінці, відсутність апетиту, нежить або інші дивні прояви поведінки – не зволікайте звертатись до лікаря. Так починаються усі вірусні хвороби, зокрема – поширена нині чума м'ясоїдних. 

Терезія Локес-Крупка, кандидатка ветеринарних наук

- Зараз в Полтаві існує спалах чуми м’ясоїдних. Це – дуже актуальна хвороба, досить заразна і поширена серед свійських собак. Якщо тварина невакцинована, у неї немає імунітету, то вона і сама заражається, і починає, відповідно, розносити інфекцію.

Ветеринари констатують – хвороба поширилась саме через те, що господарі нехтують вакцинацією, пропускають її. Пес легко може заразитися на вулиці, навіть без прямого контатку з іншою твариною – через землю, взуття, навколишні предмети.

Русана Мурашка, ветеринар

- Вірус чуми – дуже сильний. Коли він потрапляє до організму, він вражає той орган, куди потрапляє. Є кишкова форма чуми, легенева, нервова, шкірна.

Найчастіше вірус уражає цуценят та молодих собак. Відповідно, від форми чуми розвиваються різні симптоми.

Терезія Локес-Крупка, кандидатка ветеринарних наук

- Найчастіше – це є підвищена температура, пригнічення. Потім починають з’являтись розлади шлунково-кишкового тракту. Це – проноси, кон’юнктивіти, риніти, гній на очах – настільки, що злипаються очі.

Хвороба без відповідного лікування є смертельною. Тож спеціалісти просять якнайшвидше звертатись до ветлікарні. І не ігнорувати вакинацію.

Стрічка новин