Засульська ОТГ: медреформа на селі

Засульський Центр первинної медико-санітарної допомоги одним із перших на Полтавщині почав активно реалізовувати медичну реформу. Зараз він намагається впроваджувати новації у роботі. Незабаром у Засуллі також завершать будівництво нової амбулаторії. Медики запевняють: все це допоможе надавати якісніші послуги.

Два роки тому Центр первинної медико-санітарної допомоги Засульської сільської ради Лубенського району одним із перших в області уклав угоду із Національною службою здоров’я України. Він став комунальним підприємством. І кошти «пішли за пацієнтом».

Світлана Гойда, заст.гол.лікаря КП «Центр ПМСД» Засульської сільради

- На сьогодні у місяць від Національної служби ми маємо 620 тисяч на заклад. Цих коштів нам не вистачає. Тому нам допомагають коштами із місцевого бюджету місцева влада.

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Сьогодні ми утримуємо заклади, які є на території. Це – Засульська амбулаторія, 7 пунктів здоров’я і 22 приміщення ФАПів. Опалення, освітлення, ремонти, придбання різної медичної техніки.

Центр первинної медико-санітарної допомоги Засульської ОТГ обслуговує 16 тисяч населення. Там працює 10 сімейних лікарів та 25 сімейних медсестер. Із початку запровадження реформи минуло ще небагато часу, але зміни, за словами медичних працівників, уже відчутні.

Євгеній Антоненко, сімейний лікар КП «Центр ПМСД» Засульської сільради

- Стало настільки краще, тому що зранку немає таких черг, які були раніше. Всі приходять по запису. Раніше люди приходили буквально за довідочками, уже здорові, але поки вони дочекаються, постоять у тих чергах, то можуть знову захворіти.

Втім, звісно, процес перетворень складний. Одразу перебудуватися на нові рейки не завжди просто, а тим більше – у сільській місцевості. Тож часто деякий час старі методи роботи співіснують поруч із нововведеннями.

Олександра Фесечко, сімейна медсестра КП «Центр ПМСД» Засульської сільради

- І карточки, і електронний вигляд. Не завжди буває так, що в електронному тільки, бо, то Інтернет зник. Але коли все буде відрегульовано, то буде набагато легше працювати.

У селах Засульської територіальної громади працюють фельдшерсько-акушерські пункти. У певні дні туди виїжджають сімейні лікарі, систематично надається необхідна медична допомога. Але віддаленість між селами велика, щільність населення незначна. Відтак, у фінансовому плані сільским медикам доводиться сутужніше, ніж їхнім міським колегам.

Світлана Гойда, заст.гол.лікаря КП «Центр ПМСД» Засульської сільради

- Та капітаційна ставка, яка на сьогодні йде за одного пацієнта на заклад, вона для нас замала. Якщо не збільшити капітаційну ставку, то виживати доведеться дуже-дуже тяжко у даних умовах.

Євгеній Антоненко, сімейний лікар КП «Центр ПМСД» Засульської сільради

- У сільській місцевості набагато важче працювати, чим у місті. І зв’язок із пацієнтом також. Але у принципі завдяки тому, що є транспорт, ми добираємося вчасно і на виклики, і на виїзди.

Зараз у Засуллі завершують будівництво нової амбулаторії. За словами заступника головного лікаря комунального підприємства, вона має запрацювати уже наступного року.

Світлана Гойда, заст.гол.лікаря КП «Центр ПМСД» Засульської сільради

- Поліпшаться, звичайно, умови і для нас. По табелю оснащення нам обіцяють нове обладнання туди закупити. То, звичайно, що якість надання медичної допомоги поліпшиться.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію