Хто такі дівчатаSTEM?

Що таке гендерно чутливі проєкти та які існують стереотипи щодо жінок та чоловіків у шкільному середовищі? Про це говорили на хакатоні для вчителів, який провели у Полтаві для педагогів з чотирьох областей України. Організатори – Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та Фонд ООН у галузі народонаселення.

Тут – викладачі технічних та природничих наук з Полтавської, Сумської, Черкаської, Чернігівської областей. Вони працюють у форматі хакатону – разом з менторами командою розробляють проєкти, які потім втілюватимуть у своїх школах. А саме – гендерно чутливі проєкти. Гендерна чутливість – здатність бачити гендерні стереотипи у своїй практиці та спростосувати їх, говорить соціолог Олег Марущенко.

Олег Марущенко, гендерний експерт

- У всіх на вустах, що, наприклад, математика і фізика – це не для дівчат, а насправді в сучасному світі це професія, яка здатна не тільки пригощати тебе, а й годувати.

Експерт говорить: такі упередження щодо здібностей дівчат шкодять ях їм самим, так і всьому суспільству. Адже жінки можуть бути винахідницями, науковицями, IT-спеціалістками.

Олена Глуховець, викладачка фізики Полтавської гімназії №32

- На уроках математики і фізики, інформатики ми часто робимо акцент на хлопчиках, спираючись на те, що ніби-то вони до цього здібніші, ніж дівчатка, і ми більше уваги їм приділяємо. Дівчинка справилась наполовину із завданням, і молодчинка, сиди. Головне, що ти гарна.

Співорганізаторка хакатону Марина Саприкіна – розробниця менторської програми ДівчатаSTEM. STEM – це англійська абревіатура слів наука, технології, інжинірінг, математика.

Марина Саприкіна, авторка проєкту ДівчатаSTEM

- Ми бачимо, що сьогодні дівчат СТЕМ в технологічних компаніях працює 23 відсотки. Чим вище до керівництва – тим менше дівчат. Коли ми почали дізнаватись, що ж відбувається, то ми відкрили, що ми втрачаємо дівчат в технологіях.

Тож аби не втрачати майбутніх фахівчинь на рівні школи, й проводять такі хакатони. Захід тривав три дні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію