«Іван-Богатир» – книга з об’ємним зображенням

Більшість з нас пам’ятають з дитинства так звані книги-розкладачки, чи книжки-панорамки, й ті захоплюючі враження при їх відкритті. Адже в них всередині жив не лише словесний, а й світ об’ємних ілюстрацій. Такі книжки в стилі pop-up видають в багатьох країнах світу та Україні. Але книжку з повним об’ємним зображенням в нашій країні зробили вперше. Принаймні, так стверджують її автори – викладачі Мелітопольського педагогічного університету. Своє нове видання вони показали у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського під час V Міжнародного конгресу «Європейський вектор розвитку українського етнодизайну».

«Іван-Богатир» – книга з об’ємним зображенням на однойменну українську народну казку. Вона багатошарова та містить сім центральних розворотів і 11 маленьких додаткових об’ємних картинок, які включають понад двісті елементів. Це і герої казки: Іван-сільський син, пан, красуня-принцеса і злий змій. А ще є тут кузня, панська вітальня, королівська карета та замок. Це досить трудомістка робота, розповідають розробники. 

Олександр Брянцев, викладач кафедри інформатики Мелітопольського педуніверситету

- Задіюється багато ручної роботи, і технічної, це ми зробили удвох за два місяці. Але попередньо ще три місяці було проектування. В середньому 5-8 місяців на виготовлення цієї книжки пішло у нас.

Поп-ап тримірні, об’ємні книжки з ілюстраціями, що вискакують, зараз видаються не лише для дітей, а й для дорослих. Це детективи, книги жахів, трилери, рекламні буклети, збірники кулінарних рецептів. А ось майстри паперової інженерії з Мелітополя розповіли, що вирішили розробити нашу, українську, автентичну, етнічну книжку.

Ганна Чемерис, асистент кафедри інформатики і кібернетики Мелітопольського педуніверситету

- Було ілюстрування безпосередньо у традиційній художній техніці – це пензлі, фарби. Потім ці малюнки сканувались та опрацьовувались у графічних редакторах. Тобто, кожен елемент малювався окремо, а потім вже збирався до купи у фігури.

Олександр Брянцев – як фахівець паперової інженерії, а Ганна Чемерис взяла на себе непросту роль художника-ілюстратора. Ось так спільними зусиллями книга «Іван-Богатир» набула незвичайного об’ємного казкового вигляду. Нові технології в світі паперової інженерії, а окрім книжок – це ще й спорудження унікальних макетів готичних соборів середньовічної Європи в техніці орігамі митці викладають дітям під час майстер-класів.

Ганна Брянцева, доцент Мелітопольського педуніверситету

- Зрозуміло, що дитина це не може взяти з собою, але вона може понести з собою, надихнутись, і колись в майбутньому вона схоче це повторити в своєму баченню.

А зараз викладачі з «медового міста», так з грецької перекладається Мелітополь, працюють над новими книжками. Одна з них, теж для дітей, розгортатиметься на 360 градусів і формуватиме двоповерховий ляльковий будиночок. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію