Позачергова сесія Полтавської облради

На позачерговій сесії Полтавської обласної ради прийняли звернення щодо майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення та недопущення закриття сільських шкіл. Сесія була на межі зриву. Група депутатів блокувала її проведення. Втім, таки відбулася. 

Для участі у сесії зареєструвалося 55 депутатів. На неї завітав і голова облдержадміністрації Олег Синєгубов. Головним питанням було звернення до Президента України, голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра та народних депутатів України з приводу майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Це була ініціатива депутатів. І ними – Володимиром Куцоволом, був розроблений проєкт нашого звернення. У цьому проєкті, наскільки я його читав попередньо, там немає таких різких фраз з приводу повного мораторію, там є певні пропозиції, перехідні періоди і ті речі, які мали б слугувати депутатам Верховної Ради від Полтавщини для того, щоб вони робили свої правки до законопроєкту.

Володимир Куцовол, депутат Полтавської облради

- Земельну реформу треба закінчувати. Але її треба робити цивілізовано, виважено, із тими обмеженнями, бо це основний ресурс, основне багатство нашої країни. Це саме той фундамент, на якому ми можемо робити економіку.

Валерій Прядко, депутат обласної ради, голова фракції СДП

- По кадастру, по оренді земель, по державній власності, по відношенню до селян дуже багато питань. Деякі сили намагалися озвучувати, що питання землі – політичне. Воно насправді політичне. Бо земля – це стратегічна власність народу України.

Одностайною більшістю депутати прийняли звернення щодо продажу землі. Ще одним, не менш важливим питанням позачергової сесії стало прийняття звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів стосовно недопущення закриття сільських закладів освіти.

Валерій Прядко, депутат обласної ради, голова фракції СДП

- Зараз Міністерство фінансів і Міністерство освіти намагається перекласти тягар утримання сільських шкіл, у яких менше 40 учнів, на ОТГ, але це непосильна ноша.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми хочемо допомогти певним районам, які сьогодні не мають коштів на утримання шкіл, на оплату технічних, педагогічних працівників. Якщо потрібно, то проведемо певні зміни до бюджету 2019 року для того, щоб виділити субвенцію цим проблемним районам.

Водночас голосування виявилося непростим. Група з кількох депутатів на чолі із керівницею агрохолдингу «Альфа Капітал» Іриною Степаненко намагалися зірвати пленарне засідання. Але їм це не вдалося. Врешті, всі анонсовані рішення були прийняті.

До речі, коли почалася перепалка між депутатами, і позачергове засідання сесії було на межі зриву, голова облдержадміністрації Олег Синєгубов залишив сесійну залу. Втім, голова обласної ради Олександр Біленький сподівається, що порозуміння із виконавчою гілкою влади все ж буде досягнуто.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми готові до діалогу, до компромісів із обласною адміністрацією. Ми їх не вважаємо ворогами. У нас немає ворогів, у нас є конструктив на Полтавщині. Рука, як була протягнута, так вона і залишається – рука дружби.

Спроби ж заблокувати сесію, на думку Олександра Біленького, були марними. Він вважає: сьогодні депутати одностайні, як ніколи.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Мені здається, це було навмисно – старання заблокувати сесію. Дякую колегам-депутатам, дякую Холоду Євгенію Миколайовичу, який зорієнтувався чітко і провів другу частину сесії головуючим. Тобто, депутатський корпус зараз, як ніколи єдиний.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію