У Полтаві пройшла акція «Протестуйся на ВІЛ»

Захід почався о 13:00 й тривав до 15:00 години. Всі бажаючі могли безкоштовно й за 15 хвилин зробити тест на ВІЛ-інфекцію. Співорганізаторка заходу Тетяна Просяник розповіла: за дві години себе перевірило сто людей. 

У Полтаві на Театральній площі біля мобільної амбулаторії – черга. 

Станіслав Руденко, асистент кафедри інфекційних хвороб УМСА

- Сьогодні громадська організація «Світло надії» проводить акцію з безкоштовного анонімного тестування ВІЛ-інфекції.

Тетяна Просяник, керівниця проєктів профілактики БО «Світло надії» 

- Дана акція присвячена до нагоди всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом – першого грудня. Ми проводимо її вже вдвадцяте. Кожен громадянин має можливість абсолютно безкоштовно й анонімно швидко пройти тестування на ВІЛ-інфекцію у мобільній амбулаторії.

Тетяна Просяник пояснює, як передається ВІЛ-інфекція. 

Тетяна Просяник, керівниця проєктів профілактики БО «Світло надії» 

- Це статевий, через кров та третій: від матері до дитини (під час вагітності, пологів та годування груддю). Профілактика – це турбота про власне здоров’я, використання презервативу. І вчасне тестування й звернення до лікаря.

Епідеміолог Станіслав Руденко каже: у заході взяли участь близько двадцяти волонтерів. 

Станіслав Руденко, асистент кафедри інфекційних хвороб УМСА

- Студенти медакадемії разом із викладачами теж допомагають – беруть участь у якості волонтерів: розповідають перехожим, що тут відбувається тестування абсолютно безкоштовно.

На тестування прийшов 18-річний полтавець Ілля Босенко. 

Ілля Босенко, учасник акції 

- Я йшов по вулиці, й мене зустріли волонтери та сказали, що можна здати тест. Своєчасна здача цього аналізу – це шлях до того, щоб вчасно виявити хворобу, якщо вона є.

Акція «Протестуйся на ВІЛ» тривала дві години. Співорганізаторка заходу Тетяна Просяник розповіла: всього протестувалося сто людей. Один результат на ВІЛ-інфекцію був позитивним.

Стрічка новин