«Феміністична кава» – вперше у Полтаві

Чоловіки та жінки: однакові чи рівноправні? У Полтаві вперше провели захід під назвою «Феміністична кава». Активістки, соціологічні дослідниці та представниці Регіональної програми «Гендерна демократія» обговорили з полтавками найпоширеніші міфи про фемінізм, поняття гендерної рівності та що ж означає бути феміністкою у професійному та особистому житті.

У Полтаві вперше відкрито обговорюють фемінізм. А от у столиці подібні вечори влаштовують періодично. Захід проводять у рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насилля», аби ще раз наголосити про цінність та гідність жінки. Запросили і тих, хто називає себе феміністкою, і тих, хто просто  цікавиться проблемою рівноправ'я між чоловіками й жінками.

Співорганізаторка Олена Стрельник каже: феміністичні ідеї приносять лише користь суспільству і чоловікам зокрема.

Олена Стрельник, докторка соціологічних наук, гендерна дослідниця

- Якщо жінки є реалізованими не тільки в сфері сім’ї, то вони реалізованими є в сфері професії, то, очевидно, вони є більш щасливими, і мікроклімат, взаємини у сім’ї теж можуть покращуватись.

Що ж до міфів про фемінізм, які час спростувати, це – ненависть до чоловіків, зневага до свого зовнішнього вигляду та родинних цінностей. Насправді фемінізм не заперечує чоловічу та жіночу індивідуальність. Лише наголошує на рівних правах. 

Анна Довгопол, координаторка програми «Гендерна демократія»

- Ми повинні мати однакові можливості, і не повинно бути різних суспільних писаних чи неписаних вимог до чоловіків і жінок, до того, як їм поводитись чи ким їм бути в житті.

Зустріч провели у форматі вільної дискусії.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію