У Полтаві вручили єпархіальні премії імені Паїсія Величковського

Відзначили кращих з кращих. У театрі імені Гоголя у Полтаві відбулося вручення єпархіальних премій імені Паїсія Величковського. Відзначили переможців у трьох номінаціях. Спершу Блаженнійшого Митрополита Київської і всієї України Епіфанія чекав сюрприз від «Укрпошти». Потім відзнаку його імені отримав полтавський фотограф. Як це було, бачила Марина Покшіна.

Спершу в холі театру імені Гоголя відбувається урочиста церемонія спеціального погашення поштової марки. Її виготовила «Укрпошта» з нагоди дня пам'яті преподобного Паїсія Величковського. Цю процедуру здійснюють Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленьки та директорка Полтавської філії «Укрпошта» Людмила Сушко.

Далі до гостей звернувся Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Він повідомив: радий жити в історичний час. Мовляв: подарунок для нього та всих богослужителів – неочікуваний та приємний. А також додав: держава і церква нерозривно поєднані між собою. Хоч, згідно з Конституцією, вони роз'єднані.

Митрополит Епіфаній, предстоятель Православної церкви України 

- На нас лежить відповідальність, тому сьогодні я вдячний усім вам, що зібралися, і разом з вами ми творимо нашу новітню історію. Сьогодні для нас – це самобутність, а через деякий час – це буде вже історією, тому хай Господь і надалі кріпить кожного із нас.

Грамотою предстоятеля Православної церкви України з відзнакою нагородили фотографа Олександра Розума за багатолітню працю та висвітлення усіх духовних подій Полтави. Після цього всі гості заходять у зал. Там о 17.00 годині починається вручення єпархіальних премій імені Паїсія Величковського. Спершу на сцену йде Владика Федір. Він розповідає про видатного святого. Додає: його знають у всьому світі. Мовляв: преподобний Паїсій став не лише наставником своїх учнів, а й вихователем цілих поколінь чинців. 

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Людина перемагає, перероджує свою природу, щоб бути з Богом, вірив у Ісуса Хреста. Таким був і наш Паїсій Величковський, тому що він так полюбив Бога, що зрозумів, що якщо він щось у своєму житті поставить вище понад Бога, тоді не зможе досягти повного єднання із Христом, не зможе досягти повної чистоти душі.

Після цих слів починається церемонія нагородження. Вручає відзнаки Митрополит Епіфаній. Вперше премію присвоїли посмертно політику Тарасу Кутовому у номінації «Громадська діяльність». Серед переможців – й Ігор Сердюк. Його відзначили в номінації «Наука».

Ігор Сердюк, переможець в номінації «Наука»

- Це дуже висока честь, велика втіха отримати таку відзнаку. Втіха від того, що таким вшануванням засвідчують, якою сучасною і модерною може бути наша українська церква, яка комунікує з різними людьми, яка відзначає людей, їх скромні напрацювання, здобутки.

Загалом премії вручили у трьох номінаціях «Громадська діяльність», «Духовне відродження», «Література. Мистецтво. Наука».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію