«Чорна п'ятниця» по-полтавськи

Наслідуючи американську традицію, в Україні стартувала Чорна П'ятниця. Магазини наввипередки запрошують покупців до себе і пропонують їм неймовірні знижки. Історія таких розпродажів у США бере початок ще з XIX-ого століття, в Україні ж – з 2013 року. Є різні версії походження назви. Одна з них свідчить, що в американському бухгалтерському обліку всі збитки відмічають червоним кольором, а прибутки – чорним. Чи прижилась традиція в Полтаві, на які хитрощі йдуть продавці та як уберегти себе від зайвих покупок, дізнавалась Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Чорна п'ятниця у Полтаві. У магазинах – справжній ажіотаж. Продавці обіцяють великі знижки. Але чи чесні вони? Все треба перевіряти.

У гонитві за низькою ціною люди сьогодні скуповують все: від шкарпеток, подушок і дзеркал до телефонів, ноутбуків і холодильників.     

- Ми купили дзеркало, а ще там була акція, якщо приходиш у піжамі – дають подушку у подарунок.

- Тільки що 40 хвилин я стояв чекав. Каса заглючила, і всі й досі стоять.

- Ні, ну зрозуміло, що накрутка є, але ж це з-за кордону везуть.

Психологи такий «шопінговий бум» пояснюють звичайним азартом або ж нестачею у людей позитивних емоцій.      

Яна Горбачова, психолог

- Тут, звісно, допоможе критичне відношення до всього цього. Треба знайти в собі сили й напередодні написати список того, що мені справді потрібно, й що я хочу.

 Ще один гачок для покупців – зовнішня реклама. Підігрівати інтерес до «чорної п'ятниці» маркетологи почали за два тижня до події. 

Сергій Старостенко, маркетолог

- Саме цікаве те, що рекламщики грають на емоціях покупців.

Також довірливий покупець у «чорну п'ятницю» може стати жертвою «чорних» схем продавців. Нам вдалось дізнатись про деякі з них. Наприклад, окремі продавці напередодні акції реальну ціну товару підвищують, а в день розпродажу – знижують. 

продавець 

- Людей приваблюють, пропонують зробити великі покупки на певну суму, понад там 2, 3 тисяч гривень, і ми вам подаруємо подарунок, абсолютно безкоштовно. Але цей подарунок вже врахований у вартість покупки.

У Держпродспоживслужбі кажуть, про такі хитрощі в управлінні знають. Вони радять покупцям звертати увагу на умови, терміни та на яку групу товарів діє акція. Якщо ж цього продавець не зазначив – можете сміливо подавати скаргу. 

Олена Панова, нач.відділу контролю за рекламою ГУ Держпродспоживслужби у Полт.обл.

- В таких випадках можна до нас звертатися, ми контролюємо. Штрафи досить великі: п'ятикратна вартість розміщеної реклами.

Якщо ж зранку в суботу ви прокинулись і усвідомили, що нагребли зайвого, у вас ще є шанс все виправити. Мерщій у магазини – здавати імпульсивні покупки. Звісно, якщо це не ліки, спідня білизна або парфуми. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію