У Диканьці після ремонту відкрили картинну галерею

У Диканьці після капітального ремонту відкрили картинну галерею ім.Марії Башкірцевої. Поки що повністю відреставрований перший поверх. На честь відкриття галерея отримала цінний подарунок. Який саме, знають наші журналісти.

4 роки ремонту, і ось нарешті - довгоочікуване відкриття картинної галереї імені Марії Башкірцевої. Поки що повністю відреставрований тільки перший поверх. Тут представили майже 200 полотен. За словами директора музею, це мала частка з його колекції. В їхньому архіві зберігається 1500 експонатів. Урочистості розпочались в меморіальній кімнаті Марії Башкірцевої.

Надія Крюченко, директор Диканського історико-краєзнавчого музею ім.Д.М. Гармаша

- Марія повернулася на Батьківщину. Її бюст - перший на всю Україну, і оця меморіальна кімната, де ми зараз знаходимося, вона єдина в Україні. В Україні немає меморіальної кімнати Башкірцевої.

На святі відкриття згадали непросту долю Марії. Тут її порівняли зі спалахом на небосхилі. Дівчина прожила лише 26 років. Проте за такий короткий період вона зуміла вписати себе в історію живопису.

Надія Крюченко, директор Диканського історико-краєзнавчого музею ім.Д.М. Гармаша

- Так, вона вважала, що вона геніальна. Вона навіть про себе говорила, що я надзвичайно створена, і якщо я колись помру, то щоб мою скульптуру в 33 рази більшу зробили, ніж я насправді. Вона хотіла слави. Вона цього досягла. Але це була каторжна праця.

Крім меморіальної кімнати Марії Башкірцевої, у музеї працюють кімнати, присвячені творчості Миколі Гоголя, та невдовзі відкриється другий поверх. Крім картин, там будуть знаходитись і старовинні меблі з маєтку Кочубея: шафа, стіл та дзеркало. Причетність їх до князів Кочубеїв вдалось довести за допомогою ось таких печаток. Меблі в музей допоміг придбати директор компанії «Надежда» Віктор Батраченко. Адже він, як директор, перш за все, компанії, яка працює на Полтавщині, відчуває відповідальність за розвиток регіону. Також йому приємно, що батьківщина Башкірцевої - Гавронці, неподалік готелю «Мис Доброї Надії». 

Олександр Братський, реставратор 

- Дуб застосовується, тут сосна, шухлядка. Винятковий подарунок. В шафі знаходилась і ось така вішалка. Подивіться, яка робота токаря. 200 років тому також майстри були, подивіться, які речі виточували.

Завершились урочистості покладанням квітів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію