Назвали найкращі серіали та шоу десятиліття

Назвали найкращі серіали та шоу десятиліття

Журнал "Vanity Fair" визначив десятку найкращих серіалів і телешоу цього десятиліття. 

Кінокритик Соня Сарайя та редактор журналу "Vanity Fair" підбили підсумки десятиліття та назвали його періодом ренесансу жанру серіалів, мінісерелів, телешоу і телепроектів. У десятку найращих потрапили продовження "Твін Пікс", британське кулінарне шоу "Найкращий пекар Британії", найкращий комедійний серіал 2019 року за версією премії Емі "Флібег" і два мультсеріали "Всесвіт Стівена" і "Кінь БоДжек".

1. "Кінь БоДжек", 2014 - 2019 роки. Американський анімаційний трагікомедійний серіал про колишню зірку шоу-бізнесу, антропоморфного коня БоДжека. Створений Рафаелем Боб-Ваксбергом для каналу Netflix, на якому і стартував 22 серпня 2014 року. Протягом 2014 - 2019 років вийшло 5 сезонів ,61 епізод. У жовтні 2018 року було оголошено про вихід шостого сезону.

2. "Твін Пікс: Повернення", 2017 рік. Американський драматичний телевізійний серіал, створений режисером Девидом Линчем та сценаристом Марком Фростом. Події серіалу розгортаються у вигаданому містечку Твін Пікс на північному сході штату Вашингтон, неподалік від канадського кордону. Серіал уперше вийшов в ефір у США на каналі ABC. Його транслювали з 8 квітня 1990 року до 10 червня 1991 року. Серіал містить 30 серій, поділених на два сезони. 6 жовтня 2014 року телеканал Showtime анонсував повернення серіалу у 2016 році, розмістивши кліп на своєму офіційному сайті.Третій сезон складається з 9 серій, сценарій для яких знов написали Девид Линч і Марк Фрост. Участь взяла низка акторів з попередніх сезонів, зокрема Кайл Маклаклен, Шеріл Лі та Дана Ешбрук. Продюсери серіалу намагалися повернути якомога більше акторів з оригінального складу.

3. "Просвітлена", 2011 - 2013 роки. Серіал розповідає про дівчину на межі нервового зриву, дівчині, чиє друге ім'я - саморуйнування. Емі Джелліко 40 років і у неї були серйозні проблеми з алкоголем та з її босом, який поєднував життя з нею і життя зі своєю законною дружиною, що спричинило за собою скандальне розлучення Емі зі своїм чоловіком. Провівши два місяці в реабілітаційному центрі на Гаваях і зіткнувшись віч-на-віч зі своїм "Я", Емі повертається додому з посвіжілої головою. Але з'ясовується, що в своєму просвітлені стані Емі нікому не потрібна. Драма була створена спільними зусиллями Майка Уайта і Лори Дерн, яка також взяла участь в серіалі як актриса і зіграла головну роль. Сюжет серіалу виявився дуже нетиповим для телебачення. Втілена на екрані ідея внутрішнього конфлікту героїні, яка намагається змінити весь світ на краще, починаючи в першу чергу з себе, намагається, програє і починає все фактично з нуля - сценарій, зрозумілий і знайомий кожному. І, тим не менш, це тема, про яку в телевізійних шоу зазвичай мовчать, залишаючи за лаштунками.

4. "Всесвіт Стівена", 2013 - 2019 роки. Американський мультсеріал, створений Ребеккою Шугар, відомої по роботі над "Часом пригод" для телеканалу Cartoon Network. Серіал був номінований на премію "Еммі" і двічі на "Енні". Пілотний епізод вийшов 21 травня 2013 року на YouTube, повноцінний показ розпочався 4 листопада 2013 року на каналі Cartoon Network в США. У липні 2015 року серіал був продовжений на третій сезон. У березні 2016 року серіал був продовжений на четвертий сезон, в травні 2017 року на п'ятий сезон, а в червні 2018 року на шостий.

5. "Краще телефонуйте Солу", 2015 - 2020 роки. Американський комедійно-драматичний телесеріал, прем'єра якого відбулася в США на каналі "AMC" 8 лютого 2015 року. Серіал створений Вінсом Гілліганом і Пітером Гулдом і є спін-офом іншого серіалу Гіллігана - "Пуститися берега". Вихід п'ятого сезону заплановано на початок 2020 року. Переклад і озвучення серіалу українською мовою - студія "Гуртом" на замовлення hurtom.com. Amazon продовжить на другий сезон серіал за "Володарем перснів".

Стрічка новин