Паперові квитанції в Україні замінять мобільними додатками

Паперові квитанції в Україні замінять мобільними додатками

Протягом 1-3 місяців в Україні введуть сервіс, який скасує паперові квитанції.

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет розповів, що в Україні планують запустити сервіс, який зобов’яже всі держоргани переглянути свої процедури і не вимагати паперові квитанції. Запустити сервіс мають протягом 1-3 місяців. За словами міністра, в Україні викорінюватимуть явище, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату і часто з мокрою печаткою.

– Що б ви не оплачували (паспорт, аліменти, мита і т. п), ви майже завжди не зможете зробити платіж прямо з мобільного додатку або інтернет-банку. Потрібно або платити в місцевих касах або кіосках, або отримувати в банківському відділенні квитанцію, або, в кращому випадку, роздрукувати квитанцію на домашньому принтері, – написав він.

Новий сервіс працюватиме для всіх банків.

– Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитися будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції — і бачить її на екрані. Якщо потрібно, можна завантажити її з накладеної ЕЦП. Таким чином, ви зможете зробити платіж з Приват24, monobank або іншого банку, отримати номер квитанції і відразу показати його чиновнику, – написав він.

Дубілет додав, що після створення сервісу необхідно буде навчити чиновників ним користуватися. У Кабміні пропишуть вимоги до генерації номерів цих квитанцій, щоб їх не можна було підбирати перебором. Також новий сервіс знадобиться і приватному бізнесу, оскільки квитанції просять не тільки чиновники. Раніше Дубілет розповів, що в Україні планують запустити електронні довіреності для громадян. Він зазначив, що це зручний інструмент, якщо потрібно терміново передати документ.

Стрічка новин