У Полтаві відбулася божественна літургія до Дня пам'яті Паїсія Величковського

На неї приїхав предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній. Тривала літургія майже дві години.

Дев’ята година ранку. Біля входу у Свято-Успенський кафедральний собор зустрічають предстоятеля Православної церкви України ‒ Митрополи́та Епіфа́нія. Потім – початок божественної  літургії.

Анастасія Рубан, заступниця голови громади Свято-Успенського кафедрального собору  

- Сьогодні у нас день пам’яті святого преподобного Величковського – це великий божий наставник, який присвятив все своє життя: він був монахом, прийняв монаший сан, служив на Афоні і він – наш покровитель нашої Полтави, нашої церкви.

Митрополит Епіфаній, предстоятель Православної церкви України 

- Кожен православний християнин повинен брати із життя цього святого щось корисне для власного вдосконаленн. Він тут народився, був у всьому подібний до нас, але досяг святості й став зразком для наслідування.

Із села Мачухи до Полтави на літургію приїхала Тамара Носенко.

Тамара Носенко, парафіянка 

- Я приїхала на свято святого Паїсія Величковського. Він давав при житті приклад, як жити, як поводитися. Вчив смиренню й всіх християнських чеснот.

Анастасія Рубан, заступниця голови громади Свято-Успенського кафедрального собору  

- Прибули до нас і архієпископи владики: Кропивницький Владика Марко, прибув Семион Вінницький. Всі священики прибули до нас, щоб відзначити це величне свято.

Божественна літургія тривала майже дві години. Після її завершення парафіян пригостили кашею та чаєм з бубликами. Нагадаємо, Паїсій Величковський народився 21-го грудня 1722 року в Полтаві, у родині священика. Був канонізований у червні 1988-го року. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію