Перші кроки до екологічної катастрофи

Сміттєзвалище біля села Мала Перещепина Новосанжарського району організували самі місцеві. Керівництво села про проблему знає, але зарадити не може. Адже варіантів, куди подіти непотріб, просто немає.

Анна Ружін, кореспондент 

- Поліетилен, пляшки з побутових відходів, а ще скло та інший непотріб. Це сміттєзвалище утворили місцеві поблизу одного з сіл Новосанжарського району.

Помітити це сміттєзвалище можна з дороги, адже вітром пакети доносить і сюди. 

Екологи ж кажуть, що таких стихійних сміттєзвалищ поблизу сіл в Україні безліч. Люди звикли виносити все в лісосмугу або викидати в поле. Але при цьому є загроза забруднення підземних вод. Та й такі відходи, як поліетилен, розкладатимуться сотні років.

Маргарита Мостова, представниця ГО «ЕКОЛТАВА»

- Першочергове рішення – це централізований збір відходів має бути. Один полігон, куди люди будуть відвозити сміття. Коли така культура буде, і розумітимуть люди, що таке місце є, тоді вже можна починати збір відходів.

У сільській раді про проблему знають. 

Анатолій Троян, голова Малоперещепинської сільської ради 

- Будемо працювати. У нас, на жаль, є договір про співробітництво міжмуніципальне з Новими Санжарами. Тоді весь Новосанжарський район уклав. Але Новосанжарська ОТГ далі намірів не пішла. Ми минулоріч уже його раз чистили, ліквідовували, але ж... Он потихеньку впроваджуємо роздільни збір смітття.

Уже стоять баки для пластику та скла. Люди поступово починають приносити вторсировину. Крім того, додає Анатолій Троян, вони беруть участь в обласному екологічному конкурсі на закупівлю сміттєвих баків. 

Маргарита Мостова, представниця ГО «ЕКОЛТАВА»

- Я знаю гарні кейси, коли ОТГ або громада, селищна рада, вирішувала сортувати відходи і на цьому заробляти. Вони придбали мобільні сортувальні лінії. Вони сортували відходи у великих об'ємах та кількостях, і на цьому навіть заробляли.

Чи вдасться реалізувати таке і в цьому селі і коли – невідомо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію