Соціальне таксі – для терцентру Шевченківського району

Такий подарунок отримав територіальний центр. Придбана автівка за рахунок коштів обласної Комплексної програми соціального захисту населення та міського бюджету. Презентували її до Міжнародного дня людей з інвалідністю. 

На подвір'ї територіального центру Шевченківського району Полтави стоїть новий автомобіль. Його придбали відповідно до обласної комплексної програми – співфінансування 50/50. Це кошти з  обласного та міського бюджетів. Призначена автівка для перевезення осіб з обмеженими можливостями. Першими спробував заїхати усередину «Volkswagen» Cергій Чумак. Для цього йому спершу опустили підйомну платформу, по ній чоловік і потрапив у автівку. Ділиться: робити це було нескладно і комфортно. 

Сергій Чумак, людина з інвалідністю

- Так чи інкше, люди з інвалідністю потребують саме якісних автомобілів, як ніколи. Ви самі розумієте, якщо їде він, їде на отій машині, яка розвалюється, торохтить, трясеться, то здоров'я людині не добавиться, а вони й так потребують, окрім здоров'я, ще й додаткової уваги.

Всередині автомобіля поміститися можуть до восьми пасажирів. А людей з інвалідністю на візках – до трьох. На вручення документів та ключів приїхали представники міської влади. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Я дуже радий тому, що ми оновлюємо парк. Це чергове оновлення комунальної техніки. Сьогодні ми презентуємо автобус для перевезення людей з особливими потребами і, відповідно, таким чином, робимо доступнішим місто для таких людей.

Задоволений результатом програми й депутат Полтавської міської ради Олег Бєлоножко. Мовляв: «газелька», що возила людей з інвалідністю до цього, давно вийшла з ладу. 

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- Я думаю, зараз ми будемо виходити з ініціативою того, щоб такий автомобіль був не лише у Шевченківському районі, але й у Подільському, і Київському. Коли йде розмова про здоров'я, життя і безпеку людей, то ціна тут ролі не має.

Ідея купити автомобіль виникла влітку, згадує заступниця міського голови з економічних та соціальних питань Тетяна Юрченко. Голова Шевченківської ради Дмитро Задворкін звернувся з проханням виділити кошти. Цю програму підтримали і депутати області, і міські. На думку Тетяни Юрченко, зупинятися на цьому не можна.

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з економічних та соціальних питань

- У нас у місті треба дуже багато робити для маломобільних груп. У нас є комітет доступності, треба розробити ще дійсну програму, яка б дозволяла утримувати фінансування та реалізацію по цій програмі будь-яких проєктів щодо забудови пандусів і доступності для людей з інвалідністю.

«Соціальне таксі» терцентру вручили з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

Стрічка новин