Новій українській школі – 3 роки

За цей час вона має свої надбання та недоліки. Аби надати реальну допомогу вчителям початкової ланки, у Полтаві пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція. Особливу увагу цього року приділили математиці. Які завдання та виклики стоять перед вчителями, дізнавалась Юлія Хаврель.

За три роки роботи Нової української школи у Полтаві освітяни вже бачать перші результати. За словами Юрія Матвієнка, за цей час місту вдалось побороти скептицизм до нової освітньої програми викладачів та батьків.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Я впевнений, що Полтава – це місто, де НУШ має одні з найкращих результатів в Україні.

Втім, деякі проблеми НУШ все ж таки має. На думку фахівців, вони більшу увагу приділяють гуманітарним, а не точним наукам.

Володимир Лелюх, директор департаменту зв'язків з громадськістю видавництва «Ранок»

- Ми прекрасно розуміємо, що без цих знань дитина не може бути вцілому успішною для того, щоб розбудовувати державу так, як би нам цього хотілося б. Ми свого часу намагалися боротися за збереження справжньої фізики в Україні, то на сьогодні можна говорити, що фізику ми програли. Свого часу нас на прикладі Африки вчили, як можна зруйнувати державу, посіяти ворожнечу між племенами, які її населяють, і мені прикро, що технології, які колись працювали на Африці, вони дуже яскраво проявляються сьогодні.

Аби «не програти» математику, викладачі на Всеукраїнській науково-практичній конференції шукали підходи до учнів початкової школи, аби математика у них засвоювалась легко і без особливих проблем. Один з таких підходів – зрозумілий, простий та з застосуваннями QR-кодів підручник.

Оксана Онопрієнко, кандидат педагогічних наук

- Нам часто і в науковому середовищі, і в будь-якому іншому говорять, як ви спускаєтесь до рівня початкової школи? А я хочу сказати, що насправді до цього рівня треба піднятися. Тому що це настільки складно. Ви розумієте, вчитель початкових класів, він особливий, він викладає всі предмети. Йому потрібно врахувати, що на цьому предметі засвоїти, а що поєднати з іншим предметом.

Ще одним викликом для викладачів стають психофізіологічні особливості сучасних дітей. За словами психолога, зараз діти живуть у двох вимірах – віртуальному та реальному. Часто віртуальний світ їм більш до вподоби.

Лариса Кондратенко, доктор психологічних наук

- Виявляється така парадоксальна ситуація. Здавалось, розумні, хороші, багатознаючі діти не можуть впоратись з завданнями, тому що вони звикли по-іншому опрацьовувати матеріал, і не завжди це опрацювання є позитивним. Тому що в комп'ютері не потрібно нічого запам'ятовувати, в комп'ютері не потрібно нічого шукати, тобі все викладуть, в комп'ютері навіть інколи думати не потрібно.

Всі напрацювання викладачі вже найближчим часом застосують на практиці у своїх шкільних класах.

Стрічка новин