У селі Великий Тростянець невідомі вбили собаку

Завдала комусь шкоди чи це чиїсь розваги. У селі Великий Тростянець Полтавського району 8 листопада невідомі застрелили собаку. Вона, за словами господарки, вперше вийшла за межі двору. Разом із кобелем маламут гуляла селом. Згодом її вбили. Спочатку односельці одноголосно стверджували, начебто знають, хто це зробив. Утім, згодом від своїх слів почали відмовлятися. Чи покарають вбивць та на якому етапі розслідування – з'ясовувала Марина Покшіна.

Юлія Кравченко собак тримає все своє доросле життя. Пояснює: просто дуже любить цих тварин. 8 листопада жінка поїхала в Полтаву у справах. «Маламут» – така порода застреленої собаки. Вона того дня сиділа у вольєрі, готувалася до пологів. А хаскі сидів в іншому. Він підрив землю і вийшов самостійно, розповідає Юлія. 

Юлія Кравченко, власниця застреленої собаки

- Дірку в заборі прогриз і пішов, за ним пішла й маламут. Маламут вперше за забором. Ми проживаємо тут 1,5 роки, і її ніхто до цього не бачив. Я була в доньки, і о 14.40 мені подзвонила подружка і каже, чи то не твої собаки гуляють? І тут мені дзвонять і говорять, що одну з собачок вже застрелили.

Юлія повернулася з Полтави і одразу почала пошуки собак. Люди розповіли: бачили, як маламут задавила гусака. Але, пояснює жінка, це її природній інстинкт. Тим більше, в такому стані.

Юлія Кравченко, власниця застреленої собаки

- Свідки мені сказали, що бачили, як їхала єгерська машина, 3331 номера, Коля Нос і Сергій Кулішов. Коля сидів за кермом, а Сергій вийшов, і два рази вистрелив у собаку, і відтягнув на обочину за хвіст.

А це місце, де застрелили собаку. Юлія того ж дня закопала її тіло. Жінка розповідає: на тому місці були плями крові та сліди відтягнення тварини на обочину в кущі. Стріляли, за її словами, у межах населеного пункту. Чоловік, який живе поруч, зізнається: стріляють поряд із селом часто. Мовляв: це не дивно, адже зараз – сезон полювання.

Анатолій, житель села В.Тростянець

- На вихідні стріляють.

- Що, прямо тут?

- Воно то там, то там. Десь в лісах.

- І оце чути сюди? 

- А ви як думаєте, звичайно, чути. Хлопки йдуть.

Юлія Кравченко у понеділок, 11 листопада, пішла у райвідділ Полтавського району. Жінка хотіла написати заяву. Мовляв: хоч собаку й не повернеш, утім, хочеться покарати винних. Заяву спершу приймати не хотіли.  

Юлія Кравченко, власниця застреленої собаки

- Мене черговий на прохідній не пропускав, я намагалася потрапити до слідчого, до участкового, ніхто до мене не вийшов, то я написала пояснення у чергового слідчого і там його лишила. Вони навіть не хотіли його реєструвати.

Утім, все таки зареєстрували. У подальшому працівники поліції внесли дану інформацію до єдиного реєстру досудових розслідувань, тобто, відкрите кримінальне провадження за кваліфікуючими ознаками частини першої статті 299.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Вона кваліфікується, як жорстоке поводження з тваринами, і зараз розпочате досудове розслідування, у процесі якого встановлюються всі обставини загибилі цієї собаки. Коло осіб, які можуть бути причетними, очевидці, можливо, свідки, допитана сама жінка, яка надала свою інформацію щодо тих подій, свої припущення.

На даний момент, за словами Юрія Сулаєва, поліція не володіє інформацією, хто саме вистрелив у собаку. Утім, вбивці загрожує до 6 місяців адміністративного арешту або обмеження волі на строк до трьох років. Адвокати ж переконують: у випадку, коли тварина все таки загинула, винуватцю все таки загрожує кримінальна відовідальність.

Тарас Захаров, адвокат

- Відповідальність ділиться, в залежності від наслідків, які сталися, тобто, якщо тварина не загинула, то це адміністративна відповідальність, якщо тварина загинула, то це кримінальна відповідальність.

Наразі Юлія Кравченко переконує: не залишить справу, доки винні не будуть покарані.

Юлія Кравченко, власниця застреленої собаки

- Я вимагаю покарання цих негідників. Я це так не залишу, 30 днів, якщо буде бездіяльність, я піду до прокуратури, я буду добиватися свого, вони повинні бути покарані.

Стрічка новин