Школярі – про реформу децентралізації влади

Старшокласники – про реформу місцевого самоврядування та децентралізацію влади в Україні. Саме на таку тему провели наукову конференцію для учнівської молоді. Організатори – освітяни комунального закладу «Полтавська обласна Мала академія наук».

Така конференція є першою та експериментальною, говорить директорка Полтавської обласної Малої академії наук. Вважає, в часи, коли реформа децентралізації вже довела свою актуальність та необхідність, важливо дізнатись думку підростаючого покоління, як вони бачать перспективи розвитку своїх територіальних громад. Адже у 2020-му реформа вступить у другий етап. 

Тамара Лахач, директорка КЗ «Полтавська обласна Мала академія наук»

- Ми вирішили запитати безпосередньо дітей – що вони думають про це, їхні ідеї, ставлення до цього.

Анна Малашенко, учениця Щербанівського ліцею

- Я хочу розвивати цю громаду, і далі в ній жити, хочу щоб вона процвітала.

Всього учасників 10. Кожен з них готував доповідь. Одинадцятикласник Сергій Зубенко досліджував реформування адміністративно-територіального устрою Полтавської області.

Сергій Зубенко, учень Полтавської гімназії №33

- Це є зараз актуальним питанням. І дуже є багато юридичних питань, які є невирішеними і потребують вирішення.

Захід провели на базі Полтавського регіонального офісу з розвитку місцевого самоврядування, за підтримки експертів міжнародної програми «U-LEAD з Європою».

Юрій Ісаєв, радник з комунікацій Програми «U-LEAD з Європою»

- Досить велика кількість голів громад у нас старшого віку, середнього.  А це – молодь, яка через 5-7 років або очолить громади, або стане депутатами.

Молодих спікерів оцінить журі – фахівці з фінансів, юридичних питань та муніципальних послуг. Найкращих доповідачів відзначать подарунками від Малої академії наук.

Стрічка новин