У школі №34 замінили вікна

Відтепер усі замінені. У Полтавській школі №34 замість старих встановили останні 13 вікон. За словами керівників міста, необхідність була дійсно гостра. Заради цього був запроваджений пілотний проєкт. За ним вартість встановлення вікон обійшлася втричі менше, ніж було раніше.

Так тепер виглядає майстерня школи №34. Заміну вікон їм в цьому закладі провели в три етапи: Спершу – 61 вікно, потім – 92 і цього разу – 13. За словами директора навчального закладу, для школи та її працівників дуже важливо, аби приміщення було енергоефективним. Мовляв: споруда розташована у такому місці, де постійно дуже вітряно. Тому взимку та навесні дітям у приміщенні школи було не досить комфортно, зізнається Любов Єрмак. 

Любов Єрмак, директор КЗ «Полтавська ЗОШ І-ІІІ ст. №34»

- Сьогодні ми дуже задоволені тим, що ми завершили заміну вікон. Усі вікна енергоефективні. Батьки дуже задоволені завершенням заміни вікон, діти дуже щасливі, що їм тепло і комфортно, ну і ми всі раді також.

А це – музейна кімната. Тут замінене одне суцільне велике вікно. За словами начальника Управління освіти Полтавського міськвиконкому Юрія Матвієнка, у цій школі дійсно була нагальна необхідність це зробити. Бо, пояснює, вікна були в аварійному стані. Тому представники міської влади вирішили впровадити пілотний проєкт. 

Юрій Матвієнко, начальник Управління освіти Полтавського МВК

- Процедура, яка була застосована для заміни цих вікон, вона дозволила, по-перше, провести заміну ефективніше, без втрати якості. І при тому скоротити час заміни цих вікон. Якби ми продовжували їх встановлювати через капітальний ремонт, ми б затягнули цей процес. І не виключено, що школа була б змушена чекати заміну цих вікон уже в наступному календарному році.

Спершу, за словами заступника Полтавського міського голови Світлани Нестулі, провели спеціальну процедуру і потім замовили вікна. Їх установка, пояснює чиновниця, обійшлася у три рази дешевше, аніж було раніше. 

Світлана Нестуля, заступник Полтавського міського голови

- Таким чином ми вийшли на ефективне використання саме цих коштів. І у нас вартість одного вікна 7550. А ті вікна, які ми ставили, власне, які були раніше поставлені, вартували 16750. Що ми зробили? Порушень раніше не було. Я зачитала документи, які дають можливість не робити ці проєктно-кошторисні документи. Таким чином, зекономити значну кількість коштів.

За словами Світлани Нестулі, технічний нагляд відтепер не потрібен. За договором, постачальник зобов'язується упродовж п'яти років надавати навчальному закладу гарантійні послуги, якщо щось станеться з вікном. Заміну виконали й у їдальні, і в коридорах. Загалом у школі замінили 166 вікон.

Стрічка новин