Перший міжнародний трієнале у Кременчуці

«Мандрівна Філософія». Так називається виставка, яку відкрили у Кременчуцькій міській художній галереї. Свої роботи представили більше ста художників з України, а також митці із Німеччини, Франції, Швейцарії та Індії. Філософську суть полотен намагався зрозуміти Анатолій Васевич.

Назва Першого міжнародного трієнале пов’язана з філософією геніального українського мислителя й мандрівника XVIII століття Григорія Сковороди. А його, як відомо, «світ ловив, але так і не спіймав». Митці – теж свого роду мандрівники й втікачі від повсякденної буденності. Музу часто черпають із глибин своєї свідомості й тонкого творчого виміру, де подорожуть думками.

Інна Мосієнко, художниця

- Художники мандрують по живопису. Сьогодні ти один. Завтра ти трохи інший. І всі ці зміни ми можемо бачити у кожному художнику, який дорогий нашому серцю.

Ольга Гриценко, організаторка міжнародного трієнале

- Шлях художника чимось нагадує життєвий шлях Сковороди. Це – пошук свого обличчя, долі своєї, пошук свободи, свободи від соціальних стандартів, рамок. Художники завжди на передовій у пошуках ідей креативних, нестандартних, оригінальних.

Самі митці кажуть: тема свободи, щастя, любові – поза часом, актуальна будь-коли і будь-де. А втілювати неосяжні почуття за допомогою фарб і пензля – це акт творіння неземного на Землі.

Дмитро Коваль, художник, м.Київ

- Для мене, перш за все, оця тема – мистецтво, література, поезія – це кохання. Кожен із нас митців проявляє це почуття, наскільки він може його відобразити.

До речі, в експозиції представлені не тільки роботи професіоналів. Там є і картини початківців. Але в очах відвідувачів різні твори мистецтва не конфліктують. Навпаки, вони утворюють єдине, гармонійне ціле.

Ольга Гриценко, організаторка міжнародного трієнале

- Виставка дуже рівна, дружелюбна. Роботи не сперечаються, а підтримують одна іншу. Кожному художнику є чому повчитися, чим поділитися.

Крім художніх полотен, виставка поєднала і плакати з афоризмами мислителя, виконані студентами. А також оригінальні скульптури.

Стахо Смирнов, скульптор, смт Ромодан 

- У мене дві роботи. Одна – лежача фігура, інша – сидяча. Одна вальяжна, інша – скромна. Я надихався «Трійцею» Рубльова.

Загалом, перший міжнародний трієнале, на думку його організаторів та численних відвідувачів, вдався. Він сповна продемонстрував політ творчої думки митців, задовольняючи найвибагливіші смаки любителів живопису й скульптури.

Ігор Волощук, Заслужений діяч мистецтв України

- Це дуже широке поле для творчого досягнення. Мені здається, у кожному творі, який тут присутній, є. І все це призводить до думки, що проєкт вдався. Виставка дуже цікава.

Поринати у світ живописних мандрів у Кременчуці можна буде ще більше ніж впродовж місяця. Адже виставка працюватиме до 15 січня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію