Хворих на туберкульоз цього року у порівнянні з попереднім поменшало

Це – свідчення гарної роботи лікарів чи недовиялення тих, хто підхопив небезпечну інфекцію? Адже чверть з них до лікаря за допомогою не звертаються. Тож медики стверджують: ситуація щодо розповсюдження туберкульозу залишається епідеміологічною. Ці та інші питання обговорювали під час «круглого столу» у Полтаві, організованого благодійною організацією «Світло надії» спільно з громадською організацією «Інфекційний контроль України» у партнерстві з «ТВpeopleUkraine».

Олег, вилікував туберкульоз

- У мене відкрита форма спочатку була, коли захворів. Втім, потім, як почав приймати препарати, місяць-два, і аналізи вже були нормальними. Якщо нормально ставитися до лікування, виконувати всі приписи лікарів, то можна вилікувати туберкульоз.

Олег захворів на туберкульоз ще у Луганську, звідки родом. Хвилювався, що друзі відвернуться від нього. Але цього не сталося. Під час війни хворобу було важко лікувати – не вистачало препаратів. Переїхав до Полтави, де й вдалося врешті здолати небезпечне захворювання.

Денис Пусан, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Олег – молодець. З усіма цими тяготами впорався. У мої обов'язки входить доставка препаратів, консультування, запрошення профільних спеціалістів, якщо є в цьому потреба, таких як психолог, нарколог, юрист.

Учасники «круглого столу» головну увагу зосередили на проблемних моментах щодо виявлення та лікування туберкульозу. Директор Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця каже: епідемія туберкульозу триває і понині. Навіть, незважаючи, на здавалося б, оптимістичну статистику. Так за 9 місяців цього року у порівняні з аналогічним періодом минулого хворих стало на 21 відсоток менше.

Володимир Печериця, директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»

- Це говорить про те, або ми занадто гарно працюємо і виліковуємо хворих, або на сьогоднішній день залишається все ж таки великий резервуар інфекцій, які ми з вами не довиявляємо. Нам треба посилити роботу у групах ризику і вирішити стосовно тих контингентів хворих, які сьогодні залишаються за межами тих обстежень, які були.

Насторожує і той факт, каже керівник диспансеру, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 25 відсотків хворих за допомогою до лікаря не звертається. А даремно, адже необхідні препарати для лікування в медичних закладах області є в достатній кількості.

Володимир Печериця, директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»

- На сьогоднішній день у Полтавській області наші хворі практично забезпечені протитуберкульозними препаратами. Ми маємо вже препарати, які застосовуються - найсучаснішіі. І вони входять в наші схеми лікування.

Також нині туберкульоз можна виявляти навіть на ранніх стадіях завдяки суперсучасному обладнанню. Його уже встановлено у лікарняних закладах чотирьох міст Полтавщини.

Володимир Печериця, директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер»

- Це – Полтава (4 міська лікарня), Лубни і Кременчук (тубдиспансери) і Миргород (центральна районна лікарня), які дозволяють у вигляді скринінгу проводити дослідження мокроти і виявляти туберкульоз дуже рано на генетичному рівні.

Соціальний працівник БО «Світло надії» Денис Пусан також переконує: якщо хворобу виявили – це не смертельно. Зневірюватися не варто, бо ж повністю вилікувати туберкульоз цілком реально.

Денис Пусан, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Цим людям треба побажати надії і сил для подолання. І якщо люди стикаються із цією хворобою – її лікування треба ставити у життєвий пріоритет. Якщо людина ставить у життєвий пріоритет лікування, то після цього він зможе продовжити жити далі, як звичайна людина.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію