Коли в Україні з'являться монети номіналом 5 грн

Міняти паперові гривні на монети не потрібно – вони діятимуть в обігу на рівних. Нові монети почнуть з'являтися в обігу вже наступного місяця.

Національний банк України наступного місяця вводить в обіг нову монету номіналом 5 гривень. Рішення про припинення друку банкнот низького номіналу в НБУ ухвалили в березні минулого року, заміна таких банкнот на монети відповідає практиці країн ЄС, пояснили в регуляторі.

Так, монети 5 гривень почнуть з'являтися в обігу з 20 грудня, йдеться в повідомленні на сайті Нацбанку. Монети номіналом 10 гривень – наступного року, точну дату введення в обіг поки що не визначено. У квітні 2018 року в обіг ввели монети номіналом 1 та 2 гривні.

Зазначимо, міняти паперові гривні на монети українцям не доведеться, вони діятимуть в обігу на рівних. Заміна банкнот монетами дозволить регулятору заощадити 1 млрд гривень на виробництві, адже термін служби металевих гривень – 20 років, а дрібна паперова купюра "живе" лише два. Щорічно Нацбанк вилучає близько 800 млн зношених банкнот усіх номіналів, при цьому більше 40% з них – банкноти 1-10 грн.

Нагадаємо, 25 жовтня НБУ вів в обіг нову банкноту найвищого номіналу в 1 тисячу гривень. Крім того, з 1 жовтня монети 1, 2 і 5 копійок перестали бути платіжним засобом в Україні, їх почали виводити з обігу. Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію