Як обрати сертифіковані петарди чи феєрверки

Про це сьогодні говорили у Полтаві. Рятувальники області на прикладах показали, як вибухають неліцензовані петарди та хлопавки. За словами заступника начальника Головного управління ДСНС у Полтавській області Володимира Гришаніна, в обласному центрі організували семінар з підприємцями, щоб пояснити, які вимоги закону щодо якості піротехніки.

Це семінар рятувальників області. На ньому пояснюють, як визначити якість піротехніки. 

Володимир Гришанін, заступник начальника ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Хочемо людям наочно показати, де продукція, яка відповідає вимогам законодавства, яка є безпечна й сертифікована, й ліцензована продукція. Й продукція, яка не відповідає вимогам законодавства. На цей семінар ми залучили представників, які розповсюджують цю продукцію, у яких дійсно ліцензована продукція – сертифікована.

Рятувальники показують, як працюють несертифіковані хлопавки. 

Полтавець Денис Кювеллі три роки продає петарди, феєрверки, бенгальські вогні. Чоловік пояснює, що має бути на сертифікованому товарі. 

Денис Кювеллі, підприємець (м.Полтава) 

- По-перше, на пакунку має буди знак відповідності. Деякі виробники підробляють: роблять повністю коло (знак може бути лише двох кольорів – чорного та білого). Потім, коли було зроблено, й коли він може працювати.

Підприємець розповідає, що робити, якщо піротехніка не спрацювала.

Денис Кювеллі, підприємець (м.Полтава) 

- Якщо петарди не спрацювали, потрібно дочекатися 15 хвилин. Потім ми утилізуємо у воді, а потім викидаємо, як звичайне сміття.

Підприємець з Кременчука Ігор Гудим каже: склад та інстукція  піротехніки має бути українською мовою. Покупцям молодше 18-ти років феєрверки не продають. Чоловік говорить: феєрверки  встановлюють та закріплюють на рівній твердій поверхні.

Ігор Гудим, підприємець (м.Кременчук) 

- Треба мати на увазі: яка відстань до небезпечних зон. Це заправки. Це будь-які легкозаймисті речовини, лікарні, місця скупчення людей.  Зверху над виробом не повинна бути будь-яких предметів, які перешкоджають заряду: дерева, дроти електричні, естакади, мости – не можна ставити ці речі у таких місцях.

Поліцейський Дмитро Ворона каже: за порушення правил виготовлення, зберігання та продажу піротехніки передбачена відповідальність.

Дмитро Ворона, старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції ГУ НП у Полтавській області 

- За статтею 195 з позначкою 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачений штраф від 525 до 1020-ти гривень. Також передбачена відповідальність за використання піротехнічних засобів у нічний час: з 22-ї години до 8-ї години ранку.

Дмитро Ворона каже: за порушення тиші передбачено штраф від 51 до 85-ти гривень. 

Стрічка новин