Як розвиватиметься полтавська культура у 2020-2024 роках?

На це питання сьогодні шукали відповідь на Форумі нової концепції розвитку сфери культури та мистецтва. Фахівці визначили основні напрямки роботи та разом шукали шляхи реалізації майбутніх завдань та викликів.

У Полтаві напрацьовують нову Програму розвитку культури на 5 років. Почали з підбиття підсумків попередньої. Начальник відділу культурно-мистецької роботи управління культури ПМР Тетяна Гуріна розповіла присутнім про досягнення у 2015-2019 роках. Основні з них – оновлення матеріально-технічної бази та капітальні ремонти в закладах культури. 

Тетяна Гуріна, начальник відділу культурно-мистецької роботи управління культури ПМР 

- Я хочу конкретно розповісти про ті ремонті роботи, які відбувалися в наших закладах. І перше, з чого ми почнемо, – це мистецькі школи. Ми знаємо, що наші мистецькі школи, їх п'ять, грають дуже важливу роль в естетичному вихованні дітей та юнацтва.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота наголосив – за останній рік вдалось зробити переворот для майбутнього розвитку культури. Капітально відремонтовано 90% закладів: бібліотек, музеїв, музичних, художніх та мистецьких шкіл. Адже культура має охоплювати не лише центр міста, але й найвіддаленіші околиці.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради 

- Ми привели галузь культури у нормальний стан для того, щоб далі мати можливість її розвивати. Ми сьогодні з вами знаходимось в бібліотеці, яка була модернізована і ще потребує додаткової модернізації, але ми вже бачимо зовсім інший вигляд у закладу культури, що дає можливість і бажання у людей приходити, проводити заходи.

За словами Олександра Шамоти, нова програма розвитку культури стане першою в Україні, зробленою людьми для людей, а не напрацьованою в кабінетах, і має стати поштовхом до створення інноваційних та сучасних підходів у галузі. 

Стрічка новин