Документальний фільм про Голодомор «Дитячий притулок смерті»

Його робочу версію зняли у Миргороді. 

Це – фрагмент фільму про Голодомор, який знімали у Миргроді. Над ним працювали юні журналісти агентства «Репортер» Миргородської станції юних техніків. Вони ж стали й героями фільму. Приміром, Ольга Попова грала 14-річну дівчинку, яку ледь не з'їли рідні батьки.

Ольга Попова, героїня фільму

- Тій дівчині на той момент було 14 років. Її батьки хотіли зарізати і зварити. Вона не витримала та втекла з хати, бігала по полю, сіла в поїзд у товарний вагон. Її потім спіймала міліція і відправила у Миргород, до дитячого будинку.

У фільмі мова йде про притулок для дітей куркулів. У ньому протягом 1932-1933 років померли сотні дітей віком від 3 до 17 років. У народі  притулок прозвали концтабором для дітей. На тому місці нині музей.

Андрій Фесенко, директор Миргородського краєзнавчого музею

- Там було декілька місць масових поховань. І, звичайно, що на цій території розміщено не лише музей жертв трагедії Голодомору 32-33 років, а розміщений так званий сквер, Меморіал скорботи, де стоїть пам’ятний знак.

Ідея створення фільму з’явилася п'ять років тому. Спочатку юні журналісти відзняли восьмихвилинний документальний фільм під назвою «Миргородський притулок – табір смерті». Презентували його в різних містах України. Над нинішньою робочою версію фільму працювали останні два роки. Але втілити у життя ідею повноцінної стрічки поки що не вдається.

Микола Марченко, режисер-постановник

- Реалізувати повністю ідею і сценарій фільму на сьогоднішній день ми не можемо. Тому і існує робоча версія. Щоб закінчити роботу над фільмом, потрібні відповідні кошти.

Стрічка новин