Непрофесійність медиків, лікарська помилка чи просте непорозуміння?

Полтавка Марина Мирошниченко опублікувала у соціальній мережі пост, де висловила обурення щодо послуг одного із медичних центрів Полтави. Про причини конфлікту - далі у сюжеті.

Марина Мирошниченко - пацієнтка медичного лікувально-діагностичного центру з 2012 року. Востаннє звернулась до клініки, аби зробити ультразвукове дослідження нирок та надниркових залоз. Тоді і стався конфлікт із лікарем. 

Марина Мирошниченко, скаржиться на непрофесійність медиків

- Коли він віддав мені висновок щодо моїх нирок та наднирників, в мене було у висновку зазначено, що у мене є правий наднирник. Але його апріорі немає, оскільки мені зробили операцію в грудні 2012 року, і в мене правий наднирник відсутній.

Новина про неіснуючий орган пацієнтку налякала - невже це якесь новоутворення? 

Медичний директор центру говорить - така ситуація у практиці припустима. Процедуру зробили правильно.

Андрій Чернов, медичний директор діагностично-лікувального центру

- Ультразвукове дослідження є суб’єктивним методом дослідження, яке не дає стовідсоткової відповіді на будь-які питання, про що з пацієнткою ми говорили, коли вона до нас звернулась. Їй було запропоновано безкоштовно пройти міжнародний стандарт обстеження, а саме, комп’ютерну томографію, від якої вона відмовилась.

Найбільше пацієнтку обурило, що полтавський лікар не прочитав у медкартці, що наднирник видалений. Полтавка полетіла обстежуватись до Ізраїлю. Іноземні медики констатували - права надниркова залоза відсутня. Ніяких новоутворень теж немає.

Марина Мирошниченко, скаржиться на непрофесійність медиків

- Хто мені буде компенсувати ті витрати, коли я буду летіти до Ізраїлю? Це витрати, які я взагалі не планувала.

Андрій Чернов коментує - підстав для фінансової компенсації не вбачає. 

Андрій Чернов, медичний директор діагностично-лікувального центру

- Пацієнтка виявилась, на превеликий жаль, фінансовим терористом.

Адвокат Тарас Захаров говорить - довести спричинення моральної шкоди від лікування в реальності непросто. Потрібно встановити чіткий причинно-наслідковий зв’язок між погрішністю лікаря та травматичним наслідком. А для цього необхідні висновки та експертизи інших фахівців, які доведуть факт лікарської помилки. Один з варіантів самозахисту - писати скарги. 

Тарас Захаров, адвокат

- Так як кожен лікар має спеціалізацію, ліцензію, рівні, то скаржитись на нього, як на професіонала. Це можливо - в Департамент охорони здоров’я Полтавської області, або, можливо, одразу в Міністерство охорони здоров’я.

Звертатись із цивільним позовом до суду можна, коли мова йде про матеріальні та моральні збитки. Якщо нанесена істотна шкода здоров’ю, то можливе і відкриття кримінальної справи. Та знову ж таки, потрібні чіткі докази.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію