Презентували книгу пам’яті атовця Антона Цедіка

«Антон «Еней» Цедік – правдива Душа в пошуках Істини». Книгу спогадів про полтавського воїна, учасника Революції Гідності, добровольця батальйону «Донбас», полеглого під Іловайськом у 2014-му, презентували у Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського. До неї увійшли інтерв'ю близьких людей героя, друзів, колег та побратимів.

Спогад за спогадом. Так за рік створили книгу. Ідея належала батькам Антона. Допомогла опитати людей, впорядкувати, оформити збірку філолог та викладачка Олена Стоцька. Контакти знайомих Антона шукали в його записнику. Комусь телефонували, з іншими зустрічались особисто. Серед оповідачів – однокласники, одногрупники, колеги, «майданівці» та атовці.

Олена Стоцька, упорядниця книги про Антона Цедіка

- Я взагалі була незнайома з Антоном. Але тоді, коли читала оці спогади, то перед моїми очима постав обрав справжнього українця, патріота, людини, яка понад усе любила Україну. 

Активіст Майдану, киянин Олександр Костик добре пам'ятає патріота. Познайомились під час подій Революції Гідності.

Олександр Костик, познайомився з Антоном під час Революції Гідності

- Я зайшов погрітися в намет до афганців. І тут зайшов високий парубок з синіми очима і каже: «Дайте, будь-ласка, каску, а то свою загубив». Ну ми йому дали каску.

Після 18 лютого, коли пікетувальників Верховної Ради жорстоко розігнали беркутівці, а багатьох побили, частина наляканих людей сиділи у приміщенні Канадського посольства, згадує активіст.

Олександр Костик, познайомився з Антоном під час Революції Гідності

- Вони вже буди деморалізовані, побиті. Але Майдан далі боровся. А ці вже люди буди нездатні виходити на майдан. Антон їх агітував: «Хлопці, нічого сидіти, треба йти до наших, помагати».

Чуйний, цілеспрямований, освічений. Цікавився театром та українськими звичаями. Невиправний ідеаліст. Так згадує його побратим Сергій Тимофієнко. Захисник із позивним «Полтава» теж був у тій колоні, яку обстрілювали під Іловайськом, де загинув Антон.

Сергій Тимофієнко, доброволець батальйону «Донбас»

- Дуже такий «правильний». Якась людина така, хотіла всім допомогти.

Книга, впевнені автори, надихне читачів любити Україну так віддано і так жертовно, як її любив Антон Цедік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію