У Кременчуці відкрилася виставка картин «Невидима варта»

«Невидима варта». Так назвали виставку картин, на яких зображені загиблі на Донбасі 27 співробітників СБУ. Її нещодавно презентували у Кременчуці. Наддніпрянське місто стало 28-м в Україні, де тепер героїв-спецпризначенців знають в обличчя.

Двадцять портретів, сім картин, вірші, пісні та спогади, проникливі розповіді про тих, кого за життя називали невидимою вартою, про кого нині говорять відкрито та вже, на жаль, посмертно.

Сергій Кудінов, ректор Національної академії СБУ

- Це біль і правда про війну. Це пам’ять про справжніх захисників нашої України.

Підполковник СБУ Леся Шиденко розповідає: одного разу на посмертних фото, зроблених нашвидкоруч, навіть не впізнала своїх колег. Відтоді вирішила увічнити їх у портретах, обов’язково додавши життєрадісності і яскравих фарб.

Леся Шиденко, автор ідеї, співавтор картин

- Додати позитиву, як би це зараз не звучало. У портретах якраз виходить, що це ті речі, ті мрії, які або збулися, або не збулися, до чого вони торкалися у житті. І вони усміхнені.

За створення портретів Леся Шиденко взялася разом із донькою Олександрою. Для кожного із героїв створювала окрему тему. Згодом втілювала її на полотні.  Але спочатку, звісно, спитала на це згоди родичів загиблих.

Леся Шиденко, автор ідеї, співавтор картин

- І вони дали добро. Був такий морально-етичний аспект. Я готувалася, питала, щоб зобразити.

Вперше виставку презентували у Києві у 2016 році, перед святом Покрови Пресвятої Богородиці. Зібралися рідні та близькі загиблих співробітників СБУ. Вони стояли біля портретів, зображення яких були вкриті полотнами. Коли ж їх зняли – сталося справжнє диво.

Леся Шиденко, автор ідеї, співавтор картин

- Ні одна людина не бачила, які там портрети. Так виявилося потім, коли тканина впала – кожна людина стояла напроти свого героя.

А ще цього дня присутні на заході пам’яті героїчно загиблих спецпризначенців переглянули виставу-реквієм «Війна без строку». Поіменно згадали тих працівників Служби безпеки, хто поклав своє життя на вівтар Вітчизни. 

Сергій Кудінов, ректор Національної академії СБУ

- На жаль, війна – це і майбутнє, і сьогодення нашої країни. І сьогодні наші захисники продовжують виборювати мир на нашій українській земля. Це ті речі, які на сьогоднішній день можуть об’єднувати і робити сильними кожного з нас і нашу країну.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію