21 листопада – День десантно-штурмових військ

Під Полтавою якраз розташувалася п'ята батальйонно-тактична група 81-ї окремої аеромобільної бригади. Як пройшли урочистості в них та як давно функціонують ці війська на Полтавщині – знає Анна Ружін.

Урочистості розпочали на плацу з шикування. Привітати військових завітало керівництво, підприємці та капелан отець Максим. Він прочитав молитву для присутніх та окропив святою водою. 

Не обійшлося цього дня і без нагородження. Військовослужбовці військової частини отримали відзнаки від очільників. 

У кожного – власна позиція, чому він обрав десантно-штурмові війська. Але для кожного це, в першу чергу, іспит перед самим собою.

Ісмаіл Раджабов, старший солдат строкової служби 

- Переборов свій страх перед стрибком. Адже це – непроста задача: вистрибнути, коли ти стоїш біля рампи і дивишся вниз, а там – кілометр висоти. Та й ці шикування, ламаєш себе. Те, що ти не хочеш робити, ти маєш робити тут кожного дня. Доводиться, бо треба.

Десантно-штурмові війська – окремий вид військ Збройних Сил України. Вони призначені для вертикального охоплення противника та дій в його тилу. Емблемою ДШВ є зображення парашута срібного кольору з розкритим куполом та вісями, в центрі якого – меч з вістрям донизу та рукояткою золотого кольору. 

Андрій Максименко, начальник штабу оперативної групи, старший лейтенант 

- Наша військова частина в Полтаві знаходиться з січня 2019 року. Історія військової частини розпочалася з січня 2015 року. Військова частина молода, молоде формування.

Паралельно діяла виставка зброї. Урочистості завершили показовими виступами та святковим концертом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію