Сьогодні пройшло чергове засідання Господарського суду стосовно ситуації зі встановленням пам'ятного знаку Симону Петлюрі

Суд ознайомився з документами та аргументами позивача – Полтавської міської ради – та відповідача – обласної державної адміністрації. Нашій знімальній групі на засідання потрапити не вдалося. Думки обох сторін дізнавалися поза межами судової зали.

Міська рада вважає самовільними та протиправними дії обласної державної адміністрації по встановленню пам'ятного знаку отаману Симону Петлюрі у Вересневому парку. З цього приводу і позивалася до господарського суду - той розглянув справу 27 червня, а на 2 липня назначив оголошення остаточного рішення. Нам потрапити на засідання не вдалося, тож довелося просидіти під стінами суду півтори години. Врешті, з нього вийшли юристи позивача - міської ради, та відповідача - обласної адміністрації. Останній від коментарів відмовився. Міські ж юристи повідомили, що позов задоволено частково. Дії обласної адміністрації з визначення без погодження з міською радою місця спорудження пам'ятника Симону Петлюрі господарський суд визнав протиправними. І зобов'язав адміністрацію утриматися від спорудження пам'ятника до отримання всіх необхідних погоджень.

Міський голова говорить, що таке рішення раду задовольняє.

Андрій Матковський наголошує на тому, що у своєму позові до обласної адміністрації міськрада вимагала демонтувати камінь у Вересневому парку. Але це прохання суд не задовольнив.

Стрічка новин