Кабмін змінив перелік підприємств стратегічного значення

Кабмін змінив перелік підприємств стратегічного значення

До списку включили чотири об’єкти, 39 – виключили.

Кабмін змінив перелік об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Про це повідомляється на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Зокрема, до чинного списку з 321 підприємства включено ще чотири об'єкти:

  • АТ «Укрзалізниця»: це підприємство входить до реєстру великих платників податків та є природним монополістом.
  • ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади» відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких  на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально-економічне значення.
  • ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» відповідає критерію стратегічного підприємства, оскільки кількість його працівників перевищує 5 тисяч осіб, а також воно є великим платником податків.

ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» відповідає критеріям стратегічних підприємств, зокрема: внесено до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю яких з боку держави  гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції та є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і держзамовлень.

Також цією постановою уряд виключив з переліку 39 об’єктів: чотири об’єкти Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв, чотири об'єкти, на базі яких утворено АТ «Українська залізниця», які припинені як юридичні особи, та 31 об’єкт Держкомтелерадіо, що реорганізовані шляхом приєднання до НСТУ. Також у міністерстві зазначили, що законодавством не передбачена заборона на приватизацію підприємств з цього переліку.

Нагадаємо, 2 жовтня парламент визнав недійсним перелік об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації. 28 жовтня президент Володимир Зеленський підписав указ про передачу Фонду держмайна справи перших п'яти підприємств для приватизації: готель «Дніпро», ДП «Чайка», «Центрсервіс», «Технобуд» та «Українські телекомунікаційні мережі».

Стрічка новин