У Миргороді використовували землю державної власності

Під час опрацювання інформації щодо використання земельних ділянок на території Гадяцького району Миргородська місцева прокуратура встановила порушення вимог законодавства при використанні земель державної власності.

Зокрема, у грудні 2018 року Гадяцька районна державна адміністрація своїм розпорядженням передала в оренду до 2066 року одному з місцевих сільськогосподарських товариств для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельну ділянку, розташовану за межами населеного пункту на території району. Йдеться про 24 га.

Проте вказана земля не належить до нерозподілених (не витребуваних) земельних часток (паїв), окрім того, відноситься до земель колективної власності, а тому у райдержадміністрації відсутні повноваження щодо передачі цієї ділянки у користування. Таким чином, на думку прокуратури, Гадяцька РДА порушила вимоги ст. ст. 17, 122 Земельного кодексу України.

Зважаючи на це, місцева прокуратура звернулася до суду з позовною заявою, в якій вимагає визнати незаконним розпорядження органу державної виконавчої влади та недійсним договір оренди землі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію