На Полтавщині з початку року легалізували більше 9 тисяч робочих місць

І донарахували понад 9 мільйонів гривень єдиного внеску.

Органи Пенсійного фонду щомісячно здійснюють аналітично-моніторингові дослідження рівня оплати праці в області, використовуючи Реєстр застрахованих осіб, в якому зберігаються відомості про заробітну плату й сплачені внески. Виявлені порушення законодавства узагальнюються, і матеріали для здійснення контрольних функцій направляються соціальним партнерам – органам Держпраці й податкової служби. Протягом десяти місяців поточного року до відповідних служб спрямована сигнальна інформація більш ніж по п’яти тисячах роботодавців. На підставі цих даних провели 462 перевірки щодо дотримання законодавства про працю й виявлено 420 порушень. 

В області активно працюють обласна та районні робочі групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. З початку року проведено 202 засідання цих груп, близько 1,5 тис. обстежень із питань виявлення фактів використання праці неоформлених найманих робітників. Понад 500 суб’єктів господарювання були заслухані на засіданнях комісій.

Задля популяризації інформації щодо соціальних прав громадян працівники органів Фонду проводять постійну роз’яснювальну роботу з використанням різноманітних комунікаційних форм і методів, із-поміж яких зустрічі в трудових колективах, засідання «круглого столу», виступи на радіо і телебаченні, публікації у друкованих та інтернет-виданнях, розповсюдження наочної продукції. У результаті примусового та вербального впливу, кількість офіційно працевлаштованих осіб на Полтавщині порівняно з початком року відчутно збільшилась. Якщо у січні поточного року їх налічувалося 416 тисяч, то вже у вересні – майже на 5 тисяч більше, тобто 421 тис. осіб.

Крім того, аналіз свідчить, що порівняно з минулим роком кількість осіб, які працювали неповний робочий час, зменшилася на тисячу, а працівників, які виконували роботи за договорами цивільно–правового характеру, стало менше майже на 1700.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію