Атовці Щербанівської ОТГ не можуть оформити землю, яка їм належить

Земля є, але з оформленням – проблеми. Ветерани АТО з Щербанівської ОТГ уже пів року зайняті паперовою тяганиною. Місцеві чиновники не дають їм детального плану території для реєстрації земельних ділянок. Пишуть запити, але марно. 

Віталій Діденко – атовець, голова ГО «Щит» учасників АТО та членів їх сімей Щербанівської ОТГ. У сільській раді їм виділили земельні ділянки та уклали договори з фірмою на розробку документів. Але, за словами Віталія, їх не влаштовує цінова політика підприємця та розмір коштів, які варто сплатити. Тож самі знайшли того, хто оформить їм документацію.

Віталій Діденко, атовець, голова ГО «Щит» учасників АТО та членів їх сімей Щербанівської ОТГ

- Обрали цю фірму, щоб робити документи. Адже вона запропонувала найнижчу на той час ціну, яка була в Полтавській області. Це все вирішувалося в чаті в вайбері. За це проголосувало 140 чоловік.

У сільській раді обрали іншу фірму, вартість послуг якої складає 5 500, додає Віталій. Вони ж хочуть оформити документи за 3 тисячі. Але виникли проблеми з оформленням проєктної документації. 

Наталія Деркач, приватний підприємець, займається розробленням проєктної документації 

- Для вихідної інформації, щоб розробляти даний вид докуменатації, нам необхідно детальний план в цифровому вигляді. Фінансуванням даного виду робіт займалася сільська рада, а замовником була РДА. Потрібно ще погодження архітектора на даний вид документації. Саме для цього нам потрібен цифровий формат.

Надсилали запит до Щербанівської сільської ради з проханням надати детальний план території у форматі Digitals DMF та рішення про затвердження детального плану. А ще інформаційну довідку про категорію земель, вид угідь та цільове призначення.

У відповідь отримали наступне: у Щербанівській сільській раді відсутня інформація в електронному вигляді у форматі Digitals DMF.

Аналогічний запит направили і до Районної державної адміністрації. Отримали вони його 26.09, але відповіді на нього відправники не побачили й до цього часу. 

Тож ми вирушили до голови сільської ради за поясненням. Інформацію про трьохсторонній договір – між сільською радою, РДА та підприємцем – підтверджує. Демонструє нам диск та договір. 

У той же час починає звинувачувати Віталія у лобіюванні інтересів нової фірми, яка оформлює документацію за меншу суму. 

- Я на вас подам в суд тоді. Не треба мене дискредитувати! 

- Подавайте. Я теж подам, за ваші слова. І пишіть в прокуратуру, стосовно того, що я лобіюю.

- У мене питання до вас...

- У мене питання до вас, чому ваша сільська рада пропонує проєкт Кириченка по 5500, а людина згодилася за 3.

- Ти дурний, чи що? Шановні, записуйте! Мені байдуже, яка організація! Є у вас конкурентне середовище. Ви маєте право обирати, а сільська рада не лобіює жодних інтересів.

Представники сільської ради кажуть: у них цей план – в pdf форматі. А інших, за їх словами, немає. 

Віталій Діденко, атовець, голова ГО «Щит» учасників АТО та членів їх сімей Щербанівської ОТГ

- Те, що вони співпрацюють з цією фірмою... Я вважаю, що на учасниках АТО... не можна себе так поводити. Коли ми розробляли першу земельну ділянку у Буланово, то ми звернулися до комунального підприємства Полтавського району. Зібрали самі кошти та самі зробили. Тоді не було ніяких проблем. І тоді зробили за ціну, одну з найнижчих в Полтавській області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію