У Полтаві поменшало розбійних нападів та грабежів

Але шахрайств через Інтернет та за допомогою телефонів стало більше. Полтавська поліція підбила підсумки роботи за 10 місяців 2019 року. На прес-конференції з цього приводу побувала і наша знімальна група.

Повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події до підрозділів поліції Полтави і Полтавського району впродовж нинішнього року надійшло понад 64 тисяч. Із них до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли 3999 повідомлень про кримінальні правопорушення. 7 умисних вбивст на території обласного центру було розкрито. Відрадно, що значно поменшало кількість випадків нанесення тяжких тілесних ушкоджень. 6 – цього року проти 24 – минулого. Розбійних нападів зафіксували 7, торік же їх було зареєстровано 21. Грабежів – 77, у 2018-му – було 113-ть. Начальник Полтавського відділу поліції Сергій Бейгул пояснює: поліпшення криміногенної обстановки щодо названих правопорушень передусім вдалося досягти завдяки програмі «Безпечне місто», камерам відеоспостереження та патрулюванню вулиць.

Сергій Бейгул, начальник Полтавського відділу поліції ГУ НП у Полтавській області

- Ми зафіксували камери не тільки «Безпечного міста», їх 317, але у нас є камери – це і магазини, банки, установи, підприємства. Єдина локація. Не потрібно ходити і шукати, у кого де є камера. Набирається місце злочину і програма видає усі камери, де знаходяться.

Головний поліціянт Полтави стверджує: відеокамер у місті треба встановити ще більше. Він сподівається, що міська рада допоможе у цьому.

Сергій Бейгул, начальник Полтавського відділу поліції ГУ НП у Полтавській області

- Десь по місцям десь ще потрібно 80 камер. Відповідного листа ми направили до міської ради, потрібно виділити необхідні кошти і встановити.

На прес-конференції зазначалося, що, з іншого боку, зросла кількість крадіжок із квартир на території Полтави із 197 у 2018 році до 247 – цьогоріч. Стало більш поширеним і шахрайство. А особливо такий його різновид, як кваліфіковані злочини. Це – заволодіння грошима через Інтернет, представлення банківськими працівниками, співробітниками органів внутрішніх справ, вимагання винагороди за начеб-то звільнення родичів тощо. Турбує й незаконний обіг наркотиків. Зараз він поширюється через написи на парканах, стовпах, стінах будинків та знову ж через Інтернет. Правоохоронці вважають: будь-які способи боротьби із цим злом є дієвими.

Сергій Махно, начальник відділення №1 поліції м.Полтава ГУ НП у Полтавській області

- Найбільш ефективний, звичайно, – документування збуту цього наркотику. Тоді, коли людина отримує реальний термін покарання. А так ми вважаємо, що всі методи ефективні.

У поліції кажуть, що роблять усе можливе, аби злочинність зменшилася. Втім, вважають, крім їхніх зусиль, потрібна ще й допомога громадськості.

Сергій Бейгул, начальник Полтавського відділу поліції ГУ НП у Полтавській області

- Поліція міста Полтава максимально докладає зусиль для розкриття злочинів. Без громадськості ми також далеко не підемо. Тільки разом, спільно ми зможемо дати відсіч злочинцям.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію