У Полтаві пройшов квест «Подорож до країни довкілля»

«Подорож до країни довкілля». Такий квест провели для дітей у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді. Учасники - молодшого та середнього шкільного віку. Вони рухалися від «станції» до «станції». Спробували знайти вихід із різних екологічний ситуацій, згадували легенди про рослини та малювали пам'ятні знаки. Захід присвятили Тижню екології.

У кабінеті Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді зібралися учасники квесту. Їх тут 36. Спершу педагоги оголошують правила конкурсу. Далі діти отримують різнокольорові папірці. За ними організатори ділять їх на 6 команд порівну. Перша група йде за своїм «маршрутом». Починають зі станції «Природоохоронні знаки». Тут дітям педагог пояснює завдання. Вони мають намалювати три знаки. Останні повинні означати пам'ятку для людей, що не можна робити. 

Павло Горбань, учасник

- Ми малюємо знак, що не можна зривати квіти.

- А що саме малюєш? Що зображуєш?

- Такий знак і там буде квітка, буде така рука, яка ніби до неї тягнеться, щоб зірвати, і таке перекреслене, що «не можна!».

Наступна станція - «Хто це? Що це?». І тут свої знання показує вже інша команда. Вони мають на швидкість дати якомога більше правильних відповідей. Діти із завданнями справляються швидко.

- Назва якої тварини фігурує у шахматах?

- Кінь.

- Кінь або слон. Правильно. Молодці.

- Назва тварини австралійських аборигенів «я не розумію». В Австралії які тварини живуть?

- Кенгуру.

- Правильно.

На іншій станції у цей час учасники вгадують назви рослин. Учні радяться та оголошують свою відповідь. Педагог говорить: правильно. Останнє випробування - ситуативне. Діти мають швидко придумати вирішення якоїсь екологічної проблеми. Серед учасників – Діана Лук'янцева. Дівчинка розповідає: завдання цікаві і неважкі. 

Діана Лук'янцева, учасниця

- Я дуже люблю природу, дізнаватися про нових тварин, нові цікаві події. У нас є великий шанс на перемогу.

За словами директора Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталія Бедніни, мета заходу – виховання у дітей відповідальності за охорону навколишнього середовища. А також - привернути увагу як дорослих, так і школярів до проблем екології. 

Віталій Бедніна, директор ПОЕНЦУМ

- Нашим завданням в тому числі є формування екологічної свідомості, екологічного виховання дітей. Саме від цих дітей, які зараз відвідують наш заклад, не лише наш, а й всі заклади позашкільної освіти, залежить майбутнє нашої країни. І не лише країни, а й усього світу. Як ми виховаємо ставлення до довкілля, таке довкілля і буде через 30, 50, 70 років.

Квест тривав годину. На завершення усі діти отримали подарунки. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію