«Майдан від першої особи. Регіональний вимір»

Книгу, видану Українським інститутом національної пам'яті та присвячену хроніці подій Революції Гідності у регіонах, презентували у Полтавській обласній бібліотеці. Її автори - самі учасники Майдану, активісти,  очевидці, журналісти.

У книзі – 25 розділів, відповідно до адміністративних одиниць України, включаючи окупований Крим. В них – 200 інтерв'ю про події зими 2013-2014 років. Хоча у процесі створення видання записали 415. Автори – 120 українців з різних куточків держави: студенти, політики, медики, архівісти, митці, священники. Кожен розказує свою історію причетності до подій Майдану. Акцент – саме на тому, як відбувались протести в областях. 

Олександр Бобошко, журналіст

- Ми з колегою Сергієм Блавацьким записували інтерв’ю з учасниками Майдану. Потім ці програми виходили на телебаченні у проєкті «Майдан. Усна історія» і на радіо «Лтава» під назвою «Нова доба».

Тележурналіст Сергій Блавацький згадує: люди, які приходили до студії тоді, були щирими, «запаленими». Інколи плакали прямо в ефірі. А один герой прийшов на програму із гумовим кийком.

Сергій Блавацький, журналіст

- Протестувальники в Києві захопили машину СБУ з прослушкою. І тоді на низ пішов озброєний «Беркут». А хлопці були без зброї. І нашому земляку Андрію розбили цим кийком голову. Та в протистоянні з «беркутівцем» він забрав у нього цей кийок.

До розділу книги, присвяченому Полтавській області, увійшли спогади Миколи Кульчинського, Архієпископа Полтавського та Кременчуцького Федора, Петра Ворони, Олега Пустовгара, Вікторії Родичевої, Романа Чабановського, інших активістів.

Роман Чабановський, був очільником самооборони Полтавського Майдану

- Ми протистояли «Беркуту», ми не пустили їх на Майдан, їх зупинили, і під ранок ми вже бачили, як люди з усіх куточків Києва колонами сходяться на Майдан нам допомагати.

Книга, видана спеціально до шостої річниці Революції Гідності, – продовження видавничої серії, започаткованої у 2015-му, розповіла координаторка просвітницького проєкту Тетяна Привалко.

Тетяна Привалко, співробітниця УІНП (м.Київ)

- Перші два «Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності» та «Мистецтво на барикадах» присвячені столичним подіям. А цей третій випуск – він саме про регіональні події.

Стрічка новин