У Полтаві презентували навчальні заклади міста

Наочно ознайомитися із різноманітними професіями та обрати улюблену полтавські школярі мали можливість у міському Будинку культури. 

Яку професію обрати, де здобути омріяну спеціальність? Для випускників шкіл нині це питання – одне із нагальних. Допомогти їм зробити правильний вибір покликана виставка «Освіта», організована у Полтаві міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Більше тридцяти вузів, технікумів, коледжів презентували себе школярам. 

Олександр Помилой, студент УМСА

- Сьогодні ми тут, щоб показати, наскільки важлива професія лікаря. Наша академія готує лікарів різних спеціальностей для того, щоб абітурієнтам розказати, наскільки цікава медицина.

Богуслав Кущинський, студент Полтавського коледжу харчових технологій 

- Наша продукція – тушонка, сир, вершкове масло та імбирні пряники. Цікавляться дуже, бо харчові технології – це дуже цікава спеціальність, яка потрібна не тільки, як професія, а ще й знадобиться вдома.

Дмитро Польоха, студент Полтавського політехнічного коледжу

- До нас підходять школярі. Цікавляться новими системами. Вони такого ще не бачили. Є школярі, які планують після закінчення школи вступити до нашого коледжу, тому що їм дуже сподобалося або 3D-моделювання, або електрика.

Виставку-презентацію упродовж дня відвідало близько восьми тисяч майбутніх абітурієнтів. Багато з них цього дня визначилися із майбутньою професією.

Максим Сорока, учень Полтавської гімназії №6

- Зацікавив Полтавський політехнічний коледж. Зокрема, тому що там є спеціальність ІТ-технологія. У найближчому майбутньому мій вибір буде саме за ним.

Ілля Макієнко, учень Полтавської гімназії №31

- Мене зацікавив маркетинг. Це у юридичному університеті. Чи в Полтавський політехнічний піду. Програміст все-таки – перспективна професія.

Ярослава Пархоменко, учениця Полтавської ЗОШ №11

- Тут багато цікавих, що вузів, що технікумів. Я побачила багато своїх однокласників, які пішли після 9 класу. Якщо говорити про себе особисто, то мені приглянувся технічний університет, у якому можна розвивати свої здібності художника.

Проводити освітянську виставку наприкінці року у Полтаві стало вже традицією. Міська влада всіляко підтримує цю ініціативу. Зокрема, даний захід повністю фінансується із місцевого бюджету. Також презентація має кілька важливих аспектів.

Світлана Нестуля, заступник міського голови Полтави

- Ця виставка є важливою із соціальної точки зору, із профорієнтаційної точки зору і з точки зору розширення світогляду кожного майбутнього абітурієнта, який би хотів себе розвивати.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради 

- Я переконаний, що на сьогодні основною метою влади є створити умови для того, щоб наша талановита молодь не поїхала створювати робочі місця десь у Польщі чи інших країнах за кордоном. А розбудовувала нашу чарівну Україну і залишилася у Полтаві.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми повинні запропонувати можливість навчатися у місті Полтава. Це практично 100-відсоткова гарантія, що ці діти залишаться працювати у місті. Податки від їхніх заробітних плат будуть залишатися в місті. І, відповідно, місто буде розвиватися.

Стрічка новин