«Форум соціального партнерства: громади і газовидобуток»

Почути, як живе регіон та розвивається газовидобувна галузь Полтавщини, обговорити шляхи співробітництва представників місцевих громад та підприємств, поділитися досвідом і планами на майбутнє. Така головна мета «Форуму соціального партнерства: громади і газовидобуток», що пройшов у Полтаві. Серед його учасників – представники державної влади та органів місцевого самоврядування, народні депутати від Полтавщини, представники найбільших газовидобувних підприємств, що працюють на території області, науковці, експерти галузі.

Невипадково Форум проводиться саме на Полтавщині, адже область посідає друге місце в Україні за доведеними запасами блакитного палива. В економіці нашого краю 25% становить саме частка газовидобувного комплексу, 85 родовищ вуглеводнів знаходяться на території області. Тож, насамперед, йшлося про роль регіону, його назвали «українською Техащиною» у збільшенні видобутку газу в країні.

Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України 

- Збільшення видобутку природнього газу і зокрема на Полтавщині дозволить Україні здобути енергетичну незалежність, створити нові робочі місця і збільшити надходження до місцевих бюджетів, зокрема, завдяки децентралізації ренти.

Саме завдяки конструктивному партнерству бізнесу і представників органів місцевого самоврядування реально ефективніше використати потужний надровий потенціал краю, зазначив голова ОДА Олег Синєгубов.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА 

- Ми як ніхто інший зацікавлені, щоб більше податків залишалися саме на Полтавщині, це запорука того, що органи місцевого самоврядування, школи, соціальна сфера, інфраструктура будуть розвиватися найбільшими темпами.

За словами очільника області, Полтавщина відкрита для нових проєктів та інвестицій, але з тими, хто налаштований на чесну роботу, чесні податки, чесне ведення бізнесу. 

Артем Петренко, представник Міністерства енергетики та захисту довкілля України

- Для нас дуже важлива довіра між вами, гарна репутація, яка склалася за останні роки. Ми розуміємо, що репутація – це річ, яку можна отримати лише гарною роботою і довірою між собою. Будь-які інші дії можуть негативно вплинути на галузь. Одна необдумана річ репутацію може знищити, і потім повернути її буде неможливо.

Зацікавлені в співпраці і представники, наприклад, Опішнянської ОТГ. Так місцева громада цього року планує отримати більш ніж десять мільйонів гривень ренти, що підуть на розвиток громади.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ 

- Всі інші податки йдуть на утримання шкіл, садочків, а саме ці кошти використаємо на ремонт доріг, садочків, шкіл, створення інфраструктури, якої в нас до цього часу не було.

Зацікавилися представники ОТГ й можливим надання права місцевим громадам розпоряджатися корисними копалинами, як-то глина чи пісок.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ 

- Давайте говорити чесно: по області офіційно кар’єрів, наприклад, піску, він один, але самій громаді потрібні ці ресурси, сусідам. Якщо це передадуть на рівень громади, це буде дуже класно, круто. Тому що інвестор, який прийде, ми будемо ставити умови. Наприклад, якщо ми будемо видавати ліцензії на пісок, біля старого кар’єра є сміттєзвалище, ми поставимо умову – приберіть, плюс це буде рента, додаткові надходження.

Під час форуму представник уряду спростував чутки щодо відміни ренти видобувних компаній громадам, на території яких вони працюють.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію