Велосипедисти завершують сезон

У Кременчуці пройшов черговий етап Кубку України з цього виду спорту. Найспритніших визначали у командних та індивідуальних гонках. Головним, як стверджують вони, був не результат, а спілкування та сам дух змагань. 

Катерина, учасниця змагань

- Я з дитинства звикла на веліку кататися. І так до цього часу. Взагалі з нього не злізаю. Недавно на треці третє місце посіла у командній гонці на чемпіонаті України.

Карина, учасниця змагань

- У Кіровограді третє місце посіла теж у кросі з естафетою.

Це юні учасниці із Кременчука хваляться своїми недавніми здобутками. Взагалі ж до наддніпрянського міста з’їхалося понад 200 велосипедистів із різних куточків України. Осіння прохолода не завадила змаганням. Проходили вони досить динамічно. Кращих у різних вікових категоріях визначали серед чоловіків та жінок, хлопців і дівчат. Естафета, гонка-переслідувань, індивідуальні і командні перегони, їзда з перешкодами. Учасники змагань впродовж двох днів проявляли неабияку майстерність, швидкість та вправність.

Сергій Долинський, тренер-викладач ДЮСШ №1, м.Горішні Плавні

- Це змагання у нас у Кременчуці традиційне. Завжди збирає багато прихильників, шанувальників. Усі в доброму настрої.

Артур Константинов захищав кольори збірної Кіровоградської області. Хвалиться: виступили досить сильно. Каже: все це завдяки командному духу й індивідуальній майстерності. Хлопець завершує сезон із гарними особистими результатами.

Артур Константинов, учасник змагань

- Я займаюся маутенбайком. У цьому році у мене не мало перемог. 8-кратний чемпіон України. Хочу займатися професійно, хочу потрапити за кордон, у якусь закордонну команду.

А от Андрія Довганюка зі Світловодська підвів залізний кінь – під час гонки він вийшов із ладу. Втім, спортсмен не надто сумує. Знає: у цьому виді спорту трапляється всяке. Головне – треба навчитися стійко переборювати труднощі й тримати душевний спокій.

Андрій Довганюк, учасник змагань

- Мені подобається велоспорт. Він дуже багатогранний. Багато факторів, від яких залежить твій результат. І багато є над чим працювати. З’являється якась відповідальність за себе, за людей, які з тобою їздять.

Тренери, які готували спортсменів до змагань, зізнаються: їхня нинішня робота важча, аніж коли самі були велосипедистами.

Олександр Геращенко, тренер Донецького вищого училища олімпійського резерву

- Коли сам їздив на велосипеді – дуже сильно втомлювався. Зараз розумію: на велосипеді простіше їздити, ніж тренерська робота. У тренера набагато більше зобов'язань. Це і харчування, і відновлювання спортсменів, і тренувальний процес, і побутові проблеми.

Загалом же вирішення багатьох проблем намагається акумулювати Полтавська обласна федерація велоспорту, яку створили два роки тому.

Сергій Долинський, тренер-викладач ДЮСШ №1, м.Горішні Плавні

- За два роки закуплені велосипеди. Поки що не все зразу – по 10 велосипедів нових, відновили техніку, придбали автомобіль новий для супроводу і перевозки спортсменів, а також автомобіль один у комплексну дитячо-юнацьку школу «Авангард».

Велосипедисти завершили сезон. І тепер активно готуватимуться уже до наступного. Намагатимуться у спогадах зберегти той неперевершений та неповторний дух змагань, завдяки якому долають спортивні вершини та знаходять нових друзів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію