Полтава приймала ХVII з’їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства

Звільнити так би мовити українських лікарів від рабства через впровадження інституції лікарського самоврядування. Таку мету вже десять років поспіль ставлять перед собою та вимагають від депутатів Верховної Ради представники Всеукраїнського Лікарського Товариства. Наприкінці минулого тижня близько ста делегатів зібралися у Полтаві на базі Української медичної стоматологічної академії на ХVII з’їзд. Провідні вчені обговорювали теми громадського здоров’я в Україні, успіхи та прорахунки, виклики і завдання на шляху реформування системи охорони здоров’я, питання професійної автономії, відповідальності лікарів, етичного кодексу українського лікаря та чимало іншого.

Всеукраїнське Лікарське Товариство – одна з найстаріших організацій в Україні. 2020-го відзначатиметься 110 років з часу заснування. Зараз в його лавах – 12 тисяч членів, а це – близько десяти відсотків лікарів нашої країни. І невипадково місцем чергового 17-го з’їзду було обрано Полтаву, адже тут активно діє місцевий осередок, що об’єднує близько п’ятиста лікарів. 

Олег Мусій, президент Всеукраїнського Лікарського Товариства 

- Досить активно себе тут веде і колектив стоматологічної академії, і Департамент охорони здоров’я, Віктор Лисак, і, безумовно, наш осередок лікарського товариства, це наше громадське життя.

Олександр Волосовець, заст.голови Вченої медичної Ради МОЗ України 

- Одним з досягнень полтавців є те, що цей вуз є членом Міжнародного консорціуму університетів по різних методичних підходах до медичної освіти і науки. Це дуже важливо. І це значить, є потенціал, є викладачі, які можуть генерувати ідеї.

УМСА – це креативний університет майбутнього, і тому ми всі тут – підсумував Олександр Волосовець. А ще Полтава є пілотним регіоном  впровадження змін в системі охорони здоров’я на вторинному рівні, тут активно впроваджується програма громадського здоров’я, медики переймаються побудовою в країні системи лікарського самоврядування.

Олег Мусій, президент Всеукраїнського Лікарського Товариства 

- По суті це звільнення лікарів від рабства, я так називаю, це отримання професійної свободи у вирішенні всіх професійних питань. За таким зразком живуть в переважній більшості країн світу і у всіх країнах Європи, які на законодавчому рівні врегульовані, десь називається палатою, десь камерою, десь називається союзом, в Польщі – Ізба лікарська.

Турбує лікарів і проблеми стоматологічної галузі, яка зараз залишається за рамками державних гарантій.

Олександр Вахненко, віце-президент Асоціації стоматологів України

- Наші колеги з Донбасу, району військових дій, розповідали, близько 90% наших бійців потребують лікування зубів, і це не армії проблеми, і полковник Коваленко розповідав: за  стандартами НАТО там є і питання щодо стоматологічного здоров’я, то він розповідав, аби ми дотримувалися стандартів НАТО, то більше б взводу ми б не виставили на Сході. З дітьми – особлива ситуація, майже знищені всі стоматологічні кабінети в дитячих закладах, адже стоматологія – це не лише косметика і краса, це здоров'я людини, є прямий зв'язок між стоматологічними захворюваннями і здоров'ям людини.

Ми за зміни, але з людським обличчям як для пацієнта, так і для лікарів, а не лише для держави та фінансів, заявив екс-міністр охорони здоров’я України, президент Всеукраїнського Лікарського Товариства Олег Мусій.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію