На Полтавщині працює найбільша в Україні ОТГ

Вона об’єднує 11 сільських рад та майже 17 тисяч населення. Це – Засульська об’єднана територіальна громада. Наскільки важко нею керувати, які проблеми вдається вирішувати швидко і які труднощі дошкуляють найбільше – з’ясовувала знімальна група нашого каналу. Вона стала учасником прес-туру «Розвиток громади в умовах децентралізації, створення комфортних умов для мешканців громади», організованого Полтавським регіональним відділенням Асоціації міст України у рамках проєкту «Пульс».

Засульська ОТГ створена 28 грудня 2016 року. Нині у її складі – 38 населених пунктів та 10 старостатів. Це досить потужна громада. Голова ОТГ Сергій Бондаренко каже: сільських голів переконати об’єднатися було важко. І все ж домовитися вдалося.

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Цю роботу ми проводили системно. Хоча це нелегко було переконати колег – сільських голів, у необхідності і потрібності об’єднання. Сьогодні 11 сільських рад входить у нашу громаду.

Бюджет Засульської ОТГ на нинішній рік склав 137,2 мільйонів гривень. Найбільше з них – понад 52 відсотка – направлено на розвиток освіти, 19-ть – на державне управління, 7,1 відсотка передбачено на економічну діяльність, 6,5 – на соціальний захист і соціальне забезпечення, 5,5 – на культуру і мистецтво, 5,3 відсотка – на охорону здоров'я.  

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Принцип у нас такий: виникає потреба у якомусь старостаті вирішити якесь питання – глобальне, масштабне, фінансово об’ємне – ми направляємо туди кошти всі, які маємо. Виникає проблема в іншому старостаті – вирішуємо там. Самостійно не було можливості вирішувати ці питання. Сьогодні вона є і я бачу в цьому переваги.

І саме ці переваги сприяють запровадженню у навчальних закладах об’єднаної територіальної громади системи нової української школи. Учням вона дає не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті. Учасники прес-туру переконалися у цьому на прикладі Засульського ліцею. Ознайомилися вони і з роботою некомерційного комунального підприємства «Центр ПСМД» Засульської сільської ради та будівництвом нової амбулаторії. Цей лікарняний заклад першим на Полтавщині уклав угоду із Національною службою здоров’я України та активно почав реформуватися.

А от повсякденні комунальні потреби громади намагається оперативно вирішувати підприємство «Сяйво».

Анатолій Томчук, директор СКП «Сяйво» 

- Стараємося вирішувати усі питання, які пов’язані з допомогою для людей. Це і водопостачання, і освітлення, і прибирання території. Роботи багато, техніка на сьогоднішній день є, техніка новенька.

Олександр Балуєв, тракторист СКП «Сяйво»

- Косимо, пиляємо, прибираємо. Робота подобається. Роботи дуже багато.

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Ми замовляємо і оплачуємо роботи. Крім того, це підприємство вирішує питання водопостачання, водовідведення у наших населених пунктах, збирання сміття. Для цього всього діла рішенням сесії передано на баланс відповідну техніку і відповідні об’єкти комунальної власності.

Підприємство у своєму арсеналі має 27 одиниць техніки. Це – трактори, екскаватори, грейдери, косарки. По можливості його парк поповнюватимуть новими агрегатами. За словами голови ОТГ Сергія Бондаренка, загалом такою потужною громадою керувати нелегко. Але тут не бояться експериментувати.

Сергій Бондаренко, голова Засульської ОТГ

- Ми йдемо по шляху втілення у нашу систему електронного самоврядування. Це дасть можливість поліпшення комунікації і швидшого вирішення усіх питань. Отак, живемо, трудимося. І я маю надію на майбутнє, будемо працювати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію