Названо вісім країн, де від торгівлі людьми постраждало найбільше українців

За майже шість років жертвами торгівлі людьми стали більше тисячі громадян України.

У Генеральній прокуратурі України назвали вісім країн світу, які лідирують за кількістю постраждалих від торгівлі людьми громадян України, пише Главком.

«Переважно до країн призначення потерпілих громадян України від торгівлі людьми належать Російська Федерація, Турецька Республіка, Республіка Польща, Грецька Республіка, Італійська Республіка, Республіка Болгарія, Португальська Республіка, Об’єднані Арабські Емірати», — повідомила пресслужба Генпрокуратури.

У Генеральній прокуратурі зазначили, що останнім часом набирають поширення такі види експлуатації, як втягнення у злочинну діяльність та примусова праця. Також мають місце і випадки сексуальної експлуатації потерпілих від торгівлі людьми. Генеральна прокуратура України під час здійснення міжнародного співробітництва у кримінальних провадженнях, пов’язаних із торгівлею людьми, співпрацює з усіма країнами - підписантами конвенцій Ради Європи та конвенцій ООН, тобто з переважною частиною країн світу.

Так, у сфері боротьби та запобігання торгівлі людьми ГПУ співпрацює, зокрема, з такими міжнародними організаціями:

  • Міжнародною організацією з міграції в Україні; Міжнародним Комітетом Червоного Хреста;
  • Бюро з питань правосуддя та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США;
  • Amnesty International; Організацією з безпеки і співробітництва в Європі; Міжнародною організацією кримінальної поліції (Інтерпол).

У відомстві наголосили, що упродовж 2014-2019 років жертвами торгівлі людьми стали 1065 громадян України. Зазначимо, з початку 2019 року поліція викрила чотири організовані групи, що вчиняли кримінальні правопорушення у сфері торгівлі людьми, досудове розслідування у кримінальних провадженнях за якими завершено. Дві організовані групи діяли на території міста Києва, а ще дві – на території Одеської та Чернігівської областей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію