В Україні за перевезення дітей в автомобілі без автокрісла – штраф

Підґрунтям для прийняття нового закону стала офіційна статистика Національної поліції. Згідно з нею, щороку на дорогах України гине не менш як 3,5 тис. людей та травмується не менше 35 тис., чималу частку серед постраждалих становлять саме діти. Який буде штраф, на кого розповсюджується цей закон та як обрати дитяче автокрісло, дізнавалась Юлія Хаврель.

Анна Корнієнко виховує двох дітей: чотирирічну Лізу та двомісячного Левчика. Жінка розповідає, її малеча дуже любить подорожувати в авто. Аби такі поїздки були безпечними, Анна запровадила обов'язкові правила в машині: не можна кричати, відкривати двері, їсти та знаходитись без дитячого автокрісла.

Анна Корнієнко, полтавка

- В мене Лев з пологового їхав в автокріслі. Ліза також з народження катається, ми згідно її росту купуємо їй нове автокрісло. Таке, щоб їй було зручно, комфортно і де вона з радістю буде сидіти. Я – за безпеку на дорозі.

На жаль, не всі водії такі відповідальні. Це один з краш-тестів з ютуба, на ньому добре видно, що відбувається з малюком при зіткненні автівок.

Юлія Хаврель, кореспондент

- Нардепи ухвалили закон, за яким перевезення малюків без автокрісел карається штрафом у розмірі 510 грн. За повторне правопорушення прийдеться викласти 850.

Нагадаємо, наразі цей Закон, прийнятий Верховною Радою у другому читанні, перебуває на підписі у Президента. Після підписання він має бути офіційно опублікований і лише тоді набуде чинності. Закон зобов'язує убезпечувати дітей віком до 12 років, або зростом до 145 см. У поліції сподіваються, що завдяки таким змінам дитячий травматизм та смертність на дорогах зменшиться.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Науково доведено, що користування пасками безпеки, а також кріслами для перевезення малолітніх дітей підвищує рівень захисту людей, які перебувають у транспортному засобі, від травмування – на 75%, від загибелі – на 54%.

Середня вартість дитячих автокрісел – 5 тисяч гривень. Обираючи його, батьки обов'язково мають звернути увагу на зріст та вагу дитини, а також – на сертифікат якості.

Анна Тимошенко, консультант з продажу дитячих автокрісел

- У нас є європейські та американські стандарти. На кожному автокріслі є наклейка. На європейських – у вигляді помаранчевої стрічки. Там зазначається цей сертифікат. А на американських – все зазначається в інструкції.

Купувати ж автокрісла «з рук» спеціалісти не радять.

Анна Тимошенко, консультант з продажу дитячих автокрісел

- Власники не скажуть, чи було це автокрісло в ДТП. Навіть якась мінімальна ДТП дає мікротріщину. Тобто, якщо ви будете використовувати автокрісло з мікротріщиною, воно вже не надасть таку якісну безпеку, яку має.

Нововведення розповсюджується і на таксі. У громадському ж транспорті все лишається без змін. Обладнувати тролейбуси, автобуси та маршрутки автокріслами Закон не вимагає.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію