У Полтаві пройшла Міжнародна конференція з питань хірургічної стоматології

Актуальні проблеми стоматології, щелепно-лицевої хірургії, пластичної та реконструктивної хірургії голови та шиї. Дводенна Міжнародна науково-практична конференція під такою назвою відбулася у Полтаві. Участь у ній взяли не лише провідні вчені майже з усіх регіонів нашої країни, а й Узбекистану, Грузії, Білорусі, Молдови, Німеччини, Австрії та Азербайджану. Науковий захід присвятили 155-річчю з дня народження першого завідувача кафедри хірургічної стоматології, професора Мойсея Фабриканта та 50-річчю полтавського періоду кафедри хірургічної стоматології Української медичної стоматологічної академії.

Конференція, на якій провідні вчені обговорювали найактуальніші питання розвитку стоматології, черепно-щелепно-лицевої хірургії, особливості лікування та чимало іншого не випадково пройшла в Полтаві. Адже місто на Ворсклі вже майже століття заслужено вважається меккою стоматологічної світової науки. Так у колишньому Радянському Союзі було лише два виші такого напрямку – у Москві та Полтаві.

Вячеслав Ждан, ректор УМСА

- Незважаючи на те, що сьогодні це не лише потужний стоматологічний факультет, але й медичний, педіатричний, факультет підготовки іноземних студентів, але отой стержень, що був закладений майже 100 років, в 2021 ми будемо відзначати сторіччя з дня заснування нашої академії, а це харківський період і до сьогодення, на Полтавщині стоматологічна наука і практична має здобутки, які визнані в цілому світі.

Напрямок щелепно-лицевої хірургії потребує специфічної підготовки висококваліфікованих фахівців, і в Полтаві їх готують також на базі передових лікарень.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Сьогодні самі кафедри знаходяться безпосередньо на територіях лікарень, це надзвичайно важливо, але саме головне, що це постійне, безперервне навчання, і наші фахівці тут мають можливість почути колег, які приїхали з інших країн світу, почути їх досвід, поділитися своїм. Це дає рух вперед.

Петро Скрипніков, гол.лікар Полтавської обласної стоматологічної поліклініки

- Це чудова конференція, яка дає можливість і науковому потенціалу, і практичному злитися разом, люди переймають досвід, діляться своїми знаннями, виступають з окремих питань на секціях. Це чудова рідкісна можливість підвищити свою освіту.

Давид Аветіков, зав.кафедри хірургічної стоматології УМСА

- Колектив нашої кафедри представляє найпотужніші доповіді, у мене буде актова доповідь, що буде спрямована на досягнення нашої кафедри як за всі 50 років, так і за останні 10 років, коли наша кафедра зробила суттєвий крок вперед. Щоб сучасна не лише полтавська, а й українська стоматологія мала великий розвиток.

Також під час Міжнародної конференції діяла виставка найсучаснішого стоматологічного обладнання, під час якої студенти могли навіть на ньому попрацювати й отримати лікарські навички, необхідні в майбутньому. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію