Освітній тренінг «Соціальні та емоційні компетентності ХХI століття»

Тисячі шкіл і мільйони людей по всьому світу зараз працюють за програмою Міжнародної благодійної асоціації Левів «Соціальні та емоційні компетентності ХХI століття», що містить комплекс матеріалів для середніх шкіл, спрямованих на формування і розвиток позитивних умінь і навичок у школярів. І цього року за ініціативи Управління освіти виконкому Полтавської міськради до її впровадження долучилися більшість середніх освітніх закладів міста.

Перший етап впровадження програми - це проведення навчання педагогічних працівників. У тренінгах «Соціальні та емоційні компетентності ХХI століття» беруть участь вчителі, соціальні працівники, бібліотекарі навчальних закладів Полтави.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Це новий крок в реформуванні освіти, який зробила Полтава на рівні з Києвом, Львовом, Дніпром. Це не є загальна методика, яка впроваджується в усіх закладах України, тішимося що ми йдемо попереду.

Ця методика вже понад 40 років впроваджується в провідних країнах світу, і головна її мета - створення комфортного освітнього середовища для всіх учасників цього процесу - учнів, вчителів, батьків. 

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Це ті компетентності, які наша мета сформувати у дітей, але зробити це гармонійно, комфортно, щоб дитина прагнула йти в школу. Щоб такого поняття як булінг в принципі не існувало.

За словами полтавських педагогів, нова програма відкриває широкі можливості й для будівництва якісно нових стосунків з батьками.

Наталія Гонжак, директор Полтавської ЗОШ №26 

- З прийняттям нового закону про освіту батьки стали учасниками освітнього процесу і сьогодні вже нікому не цікаво на батьківських зборах просто слухати якусь суху інформацію, про якісь проблеми в навчанні чи інше. Сьогодні дуже важливо, щоб батьки відчували себе учасниками освітнього процесу, щоб їм хотілося йти до школи, змінювати це освітнє середовище.

За вересень та жовтень вже 400 полтавських педагогів пройшли таке навчання, де розглядалися не лише теоретичні основи програми, а й на практиці застосовували основні стратегії соціально- емоційного навчання. Всі учасники отримають сертифікат за курсом «Соціальні та емоційні компетентності ХХI століття». А наступного навчального року почнуть застосовувати навички на практиці.

Стрічка новин