14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Ендокринолог Віталій Катеренчук говорить: нині на Полтавщині зареєстровано майже п'ятдесят одна тисяча хворих на цукровий діабет. За його словами, в області кожного року реєструють близько тисячі нових випадків захворюваності на цю хворобу. Про симптоми та профілактику цукрового діабету дивіться далі у сюжеті.

Це ендокринологічне відділення Полтавської обласної лікарні. Тут перебуває житель села Баля́сне Диканського району Володимир Осінній. У чоловіка – цукровий діабет. 

Володимир Осінній, хворіє на цукровий діабет 

- Жінка виявила симптоми – по інтернету почитала. Й сказала, що у мене, можливо, цукровий діабет. Сухість у роті була, пити хотілося – спрага була. Потім пізніше вже слабкість була. Звернувся до лікарів, вони взяли аналіз й одразу виявили що 19,9 цукор.

Віталій Катеренчук, доцент кафедри ендокринології УМСА

- Якщо діабет типу 1 має яскраву симптоматику із самого початку: схуднення, постійна спрага, часте сечовипускання. А діабет типу 2 тривалий час протікає абсолютно безсимптомно.

Ендокринолог Віталій Катеренчук говорить: діабет провокує недостатність інсуліну в організмі. Через це у крові зростає рівень глюкози та підвищується холестерин.

Віталій Катеренчук, доцент кафедри ендокринології УМСА

- Оці всі порушення призводять до того, що вражаються різні органи: враження очей, яке призводить до сліпоти, ураження нирок з нирковою недостатністю призводить до інфаркту, до інсульту.

Катерина Антикова, директорка Центру медико-санітарної допомоги в Полтаві 

- Найважливішою профілактикою це є вчасно виявити захворювання. Важливо хоча б раз на рік для тих, хто хоче дбати про своє здоров’я, проходити тест на глюкозу. Хоча б один раз на рік!

Катерина Антикова називає продукти, що збільшують рівень цукру в крові.

Катерина Антикова, директорка Центру медико-санітарної допомоги в Полтаві 

- Це обмеження продуктів, які мають високий глікемічний індекс: солодкі напої, солодощі, випічка. Велика кількість цих продуктів у раціоні виснажують запаси підшлункової залози, інсуліну й пришвидшують розвиток цукрового діабету. Особливо, якщо у людини є генетична схильність.

До Центру медико-санітарної допомоги прийшла полтавка Ольга Колбаса. Жінка перевіряє рівень цукру в крові. 

Ольга Колбаса, полтавка 

- Зараз багато говорять про те, що треба стежити за власним здоров’ям. Періодично перевірятися.

Віталій Катеренчук, доцент кафедри ендокринології УМСА

- Якщо говорити за статистику, то у нас на сьогодні у Полтавській області офіційно зареєстровано хворих на діабет близько 51 тисяча хворих. Якщо брати за реальне поширення, то пацієнтів вдвічі більше. Досить велика кількість хворих просто не знає про те, що в них є діабет.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію