Змінила професію кореспондента на помічника слюсаря

Наша колега, випусковий редактор телеканалу Анна Ружін, взяла участь в експерименті КП «Полтававодоканал» і освоювала робітничу професію. Що з цього вийшло - далі у сюжеті.

О восьмій годині ранку всіх медійників зібрали в актовій залі на базі «Полтававодоканалу». Тут проводять інструктаж з техніки безпеки. Потім розподіляють робочі локації та закріплюють за керівниками.

Анна Ружін, кореспондент

- Зміни професію на день! Таку можливість представникам Полтавських ЗМІ дало КП «Водоканал». Сьогодні я буду помічником слюсаря. І розповім вам, з чого складається день комунальника.

Перед початком робіт - розстановка знаків та зустріч з представниками інших комунальних служб. А все для того, що бути обізнаними, як пролягають інші мережі, щоб випадково їх не пошкодити. Бригада повністю укомплектована. І це стосується кількості працівників та форми. 

Якщо роботи потрібно проводити в самому колодязі, то варто перевірити його на загазованість.

- Беремо оцей край. Не загазований. І при роботі в самому колодязі повинен завжди знаходитися газоаналізатор.

Цього разу виїхали на об'єкт по вулиці Генерала Духова. Тут аварійна ситуація з водопроводом у дитячому садочку. Порив не видно, адже стався він під землею. І струмок тече з лотка теплотраси. Тож комунальники мають виявити та усунути порив. 

Сергій Данилко, старший майстер з цеху ремонту і експлуатації водопровідних мереж

- В розкопку лізе робітник по драбині. 1 чоловік притримує. 2 чоловіки знаходяться над розкопкою і дивляться за стінками колодязя. При розкопці робляться відкоси.

Роблять це для того, щоб стінки ями не розсипалися. Минуло 1,5 години розкопок. Екскаваторник дістався до труби, але це не та, кажуть мої колеги. Вони бачать це по діаметру труби.

Сергій Данилко, старший майстер з цеху ремонту і експлуатації водопровідних мереж

- Нам треба знайти діаметром Д100 ЧВР, а це знайшли ми комунакацію каналізації. Вона діаметро Д 150 ЧВР.

При роботі стикаємося із складнощами. Це уповільнює процес. 

Сергій Данилко, старший майстер з цеху ремонту і експлуатації водопровідних мереж

- Зараз воду відкачуємо. Бо у лоток теплотраси набралася вода, а тепер вона сходить до нас у розкопку. І заважає нам проводити роботи.

Комунальники продовжили розкопки, щоб знайти місце аварії. Далі на плані - локалізація та повернення води в дитячий садочок. Фінальний етап - відновлення благоустрою.

Так закінчився день роботи з комунальниками. І показав, що це не лише важка праця, а робота в команді з людьми та для людей. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію